To Rosjan może rozwścieczyć. Zaskakujący pomysł w Kanadzie

Kanadyjski polityk ma pewien pomysł na to, aby przysłowiowo „zagrać na nosie” Rosjanom w Kanadzie. Chodzi dokładnie o nazwę ulicy w stolicy Kanady, przy której mieści się rosyjska ambasada. Taki gest zdecydowanie mógłby nie przypaść do gustu Rosjanom.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Od tygodnia trwa wojna na Ukrainie, która rozpoczęła się od ataku rosyjskich wojsk. Nie brak opinii, że początek działań militarnych nie poszedł po myśli Rosji. W dodatku broniący się Ukraińcy stawiają agresorowi bardzo silny opór, co dodatkowo wpływa na morale obu walczących ze sobą stron. Z wielu stron spływają także głosy potępienia względem Rosji, która atakiem sprzed tygodnia zaburzyła pokój na Starym Kontynencie.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Wobec agresji Rosji sporo mówi się o sankcjach gospodarczych, które dodatkowo mogą osłabić potencjał Rosjan. Prócz tego typu ruchów widać także z pozoru symboliczne, lecz głośne gesty. Mamy tu na myśli chociażby zawieszenie Rosji przez piłkarskie federacje – FIFA oraz UEFA. To jednak pojedynczy przykład. Bywają także tego typu ruchy, które typowo chcą po prostu zagrać „na nosie” Rosji. Przykładem tego typu jest propozycja Charliego Angusa – kanadyjskiego polityka.

Kanadyjski polityk ma pewien pomysł na to, aby przysłowiowo „zagrać na nosie” Rosjanom w Kanadzie

Wojna na Ukrainie trwa już tydzień. Siedem dni temu wielu z nas usłyszało bardzo szokującą wiadomość o wybuchu wojny między Ukrainą i Rosją. Siły Federacji Rosyjskiej uderzyły z rana. Mimo wszystko do dziś muszą mierzyć się z silną obroną Ukraińców, którzy walczą o swój kraj.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

W tej sytuacji w kierunku Rosjan napływa wiele głosów potępienia. Rosję jest także adresatem pewnych symbolicznych gestów, które mają jej po prostu pokazać brak zgody na atak na suwerenne i niezależne państwo, którym jest Ukraina. W tej sytuacji kanadyjski polityk – Charlie Angus zaproponował, aby zmienić nazwę ulicy w Ottawie, przy której mieści się rosyjska ambasada. Zgodnie z jego pomysłem miałaby zostać nazwa na cześć ukraińskiego prezydenta – Bulwarem Zełenskiego.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Oto prosta propozycja. Ambasada Rosji w Kanadzie mieści się przy 285 Charlotte Street w Ottawie. Dlaczego nie zmienimy nazwy Zelensky Blvd?napisał kanadyjski polityk za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: wp, Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)