Wiadomości z Ukrainy: Ukraińskie wojska przeszły do ofensywy na jednym z kierunków

Wiadomości z Ukrainy: Ukraińska armia miała przejść do ofensywy. Taka wiadomość została przekazana przez – Ołeksija Arestowicza.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Od czwartku trwa wojna między Rosją i Ukrainą, która rozpoczęła się od ataku rosyjskich wojsk. Od samego początku Ukraińcy starają się stawiać zdecydowany opór względem atakujących Rosjan. Po niemalże pierwszym tygodniu konfliktu nie brak zdań, że inwazja Moskwy jak narazie nie przebiega zgodnie z jej planem. W dodatku Ukraińcy informują o kolejnych postępach w trakcie walk.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Z kolei dziś media poinformowały, że ukraińska armia pierwszy raz od wybuchu konfliktu z Rosją przeszła do ofensywy. Wiadomość na ten temat przekazał Ołeksij Arestowycz na łamach portalu RBK.

Wiadomości z Ukrainy: Ukraińska armia przeszła do ofensywy

Wojna na terytorium naszego wschodniego sąsiada trwa. W kierunku Rosji wysyłane są liczne i zdecydowane głosy sprzeciwu i potępienia z powodu wzniecenia wojny. Szerokim echem rozeszła się również informacja o stanowisku Kazachstanu, który uchodził za jednego z sojuszników Federacji Rosyjskiej. Władze tego kraju odmówiły wzięcia udziału w inwazji. W dodatku nie uznały dwóch separatystycznych republik ludowych na wschodzie Ukrainy.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Z kolei dziś media obiegła wiadomość, którą podał Ołeksij Arestowycz na łamach portalu RBK. Doradca prezydenta Ukrainy poinformował o przejściu wojsk do ofensywy pierwszy raz od momentu wybuchu wojny.

Jedna z naszych brygad przesunęła się na przedmieścia Gorłówki. Teraz jest tam okopana. Być może rozwinie ofensywę. Po raz pierwszy od siedmiu dni wojny nasze wojska przeszły do ofensywy na jednym z kierunkówpowiedział Arestowycz.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Niszczymy wroga, działa lotnictwo i artyleria. Wczoraj (tj. we wtorek) był dzień nalotów pod Kijowem, pod Mikołajowem i w innych miastach. Nasze jednostki po Charkowem rozpoczęły nawet kontrataki i pokonały 200. brygadę wroga, jedną z najlepszych i najbardziej elitarnych jednostek sił zbrojnych Federacji Rosyjskiejpoinformował Arestowycz.

Źródło: Dziennik, Wprost

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)