Problemy Rosji i Putina. Australia podjęła ważną decyzję

Wojna na Ukrainie: Australia ma wesprzeć Ukrainę, która już od tygodnia walczy z Federacją Rosyjską. Konflikt rozpoczął się w ubiegły czwartek atakiem na polskiego sąsiada znajdującego się na wschodzie Starego Kontynentu.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Konflikt na Ukrainie trwa już od tygodnia. W mediach nie brak informacji o tym, że siły rosyjskie nie zdołały osiągnąć wcześniej zakładanych celów. Ukraińców stawiają spory opór względem sił Rosyjskich. Ukraina mimo wszystko nie jest sama. Z wielu stron świata do polskiego sąsiada napływa pomoc  która pochodzi także z Polski. Polskie władze starają się wspierać Ukraińców. Na bieżąco w kontskcie z Włodomyrem Załenskim jest polski prezydent – Andrzej Duda.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

– „Andrzej, damy radę! Racja i sprawiedliwość są po naszej stronie. To oni mordują ludzi. My bronimy naszej Ojczyzny, naszych rodzin i naszych domów!” – powiedział przed chwilą do mnie mocnym głosem @ZelenskyyUa. Bohaterscy Obrońcy Ukrainy potrzebują solidarności i wsparcia! – poinformował w jednym ze swoich najnowszych wpisów w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Z kolei władze Australii zdecydowały na przekazanie walczącej Ukrainie broni, której wartość ma wynosić 50 milionów dolarów.

Wojna na Ukrainie: Australia ma wesprzeć Ukrainę

Działania wojenne u naszych wschodnich sąsiadów trwają w dalszym ciągu. Ukraińcy stawiają mocny opór wobec sił Rosji. W dodatku krytyczne głosy w kierunku agresora napływają z wielu stron. Nawet wśród, niektórych sojuszników Rosja nie może szukać poparcia i pomocy. Mowa tu o Kazachstanie, którego władza odmówiła udziału w inwazji na Ukrainę.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Opór sił ukraińskich przynosi efekty. Jednym z nich jest deklaracja pomocy ze strony Australii. Z informacji medialnych wynika, że Canbera ma przekazać Ukrainie broń. Szef australijskiego rządu przekazał, że na Ukrainę trafią „rakiety, amunicja oraz innego rodzaju sprzęt wojskowy – w większości śmiercionośny”.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)