Wybory w Rzeszowie. Podano oficjalne wyniki

Wybory prezydenckie w Rzeszowie: Są oficjalne wyniki wyborów odbytych w stolicy Podkarpacia. Wynika z nich, że w pierwszej turze zdecydowanie zwycięża Konrad Fijołek. Kandydat ugrupowań opozycyjnych zdobył zdecydowaną większość głosów. Tuż za nim ze sporą stratą znalazła się Ewa Leniart – kandydatka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Na trzecim miejscu znalazł się kandydat Solidarnej Polski – Marcin Warchoł. Z kolei na ostatnim miejscu uplasował się Grzegorz Braun z Konfederacji.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Wybory prezydenckie w Rzeszowie: Są oficjalne wyniki

Wybory prezydenckie w Rzeszowie już za nami. Nie ulega wątpliwości, że Święto Demokracji w stolicy Podkarpacia było istotne dla głównych środowisk politycznych w kraju. Z wielu sondaży jasno wynikało, że największe szanse na wygraną ma Konrad Fijołek, któremu poparcie udzieliły największe ugrupowania opozycyjne w kraju. Z kolei po stronie obozu rządzącego zabrakło w tym aspekcie jednomyślności. Prawo i Sprawiedliwość reprezentowała w wyborach Ewa Leniart. Z kolei Solidarna Polska poparta Marcina Warchoła. Swoje kandydata wystawiła także Konfederacja. Został nim poseł Grzegorz Braun.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Z oficjalnych wyników I tury przyspieszonych wyborów prezydenckich w Rzeszowie wynika, że Konrad Fijołek wygrał w pierwszej turze, zdobywając 56,51 proc. głosów. Na kandydata popieranego przez opozycję zagłosowało 45 059 wyborców.
Drugie miejsce zajęła popierana przez Prawo i Sprawiedliwość Ewa Leniart, na którą oddano 23,62 proc. (18 831) głosów.

Trzeci rezultat osiągnął Marcin Warchoł, który otrzymał 10,72 proc. (8 546) głosów.
Ostatnie miejsce przypadło kandydatowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi, który zdobył 9,15 proc. (7 296) głosów.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Wszystkim wam rzeszowianie dziękuję. Wybraliście program i tego, który ma go realizować. Taka cudowna atmosfera towarzyszyła nam przez całą kampanię. Zaprezentowane przed chwilą słupki, to tylko sondaże. Będziemy czekać z pokorą na dalsze wynikipodkreślił chwilę po opublikowaniu sondażowych wyników Konrad Fijołek.

W Rzeszowie nie wygrała żadna opcja, żadna formacja, żadna strona między nami – obywatelami. W Rzeszowie zwyciężyła jedność. Mam nadzieję, że ta jedność wkrótce zwycięży w całej Polsce, że z Rzeszowa zacznie się to zjednoczeniedodał także kandydat opozycji na stanowisko prezydenta Rzeszowa.

Polecamy także: Gawkowski zagroził więzieniem ministrowi w TVP. Europoseł PiS mocno zaregował (wideo)

Przedterminowe wybory w stolicy Podkarpacia są spowodowane rezygnacją Tadeusza Ferenca, który rządził miastem wiele lat. Powodem rezygnacji miał być zły stan jego zdrowia.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Cała Polska także w żałobie. Nie żyje wybitny Polak