Cała Polska w żałobie. Nie żyje wybitny Polak
Nie żyje profesor Witold Kieżun. Wiadomość na temat śmierci uczestnika Powstania Warszawskiego podało Muzeum Powstania Warszawskiego oraz także Fundacja „Nie zapomnij o nas”. Do informacji odniósł się także szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki.
Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)
Smutna wiadomość obiegła dziś cały kraj. W wieku 99 lat zmarł profesor Witold Kieżun, ekonomista, żołnierz Armii Krajowej i powstaniec warszawski. Wiadomość o jego śmierci przekazała między innymi Informacyjna Agencja Radiowa Akademii Leona Koźmińskiego, której wykładowcą był profesor Kieżun.
Profesor Witold Kieżun wykładał zarządzanie między innymi na Akademii Leona Kożmińskiego, na Temple University w Filadelfii i na Uniwersytecie w Montrealu. Z ramienia ONZ pracował też w Burundi. Był autorem kilkudziesięciu książek i skryptów naukowych.
Witold Kieżun nie żyje
Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi
Bardzo smutna wiadomość obiegła kraj w niedzielę. Nie żyje profesor Witold Kieżun – ekonomista, żołnierz Armii Krajowej i powstaniec warszawski.
Witold Kieżun urodził się 6 lutego 1922 roku w Wilnie w rodzinie lekarzy: Witolda i Leokadii. Po śmierci swojego ojca przeniósł się wraz z matką do Warszawy. To tam ukończył Gimnazjum i Liceum im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej zajmował się również rozprowadzaniem podziemnej prasy. Brał udział w działalności konspiracyjnej. Służył w Komendzie Głównej Armii Krajowej, Zgrupowaniu Pułku Baszta, batalionie „Karpaty”, kompanii „K-4”. Z kolei od 1944 w batalionie „Gustaw” NOW-AK.
Od sierpnia 1944 walczył w powstaniu warszawskim w stopniu kaprala podchorążego pod ps. „Wypad”. Po powstaniu uciekł z niemieckiego transportu. Następnie dostał się do Krakowa. W marcu 1945 roku został zatrzymany przez NKWD. Następnie został przetransportowany do łagru w Krasnowodsku. Do kraju wrócił w 1946 roku na mocy amnestii. Następnie rozwijał się pod kątem naukowym.
Bardzo, bardzo, bardzo smutna informacja: zmarł Witold Kieżun – Powstaniec Warszawski o pseudonimie „Wypad”, wybitny ekonomista, wielki przyjaciel Muzeum Powstania Warszawskiego, duży autorytet. Miał 99 lat. Cześć jego pamięci! – poinformowało Muzeum Powstania Warszawskiego.
Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg
Na temat śmierci Witolda Kieżuna głos zabrał także premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem Twittera.
Odszedł prof. Witold Kieżun. Człowiek, który już za życia stał się legendą. Niedościgniony wzór patriotyzmu – z karabinem na powstańczej barykadzie i z piórem pochylony nad książkami. Zawsze serdeczny, pogodny, dociekliwy i konkretny. Będzie nam go bardzo brakowało. – napisał szef polskiego rządu.
Odszedł prof. Witold Kieżun. Człowiek, który już za życia stał się legendą. Niedościgniony wzór patriotyzmu – z karabinem na powstańczej barykadzie i z piórem pochylony nad książkami. Zawsze serdeczny, pogodny, dociekliwy i konkretny. Będzie nam go bardzo brakowało.
— Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) June 13, 2021
Źródło: Twitter, Wikipedia
Polecamy także przeczytać artykuły:
Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO
Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli
Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada