Exit poll: Wyniki wyborów w Rzeszowie. Sromotna porażka PiS?

Wybory prezydenckie w Rzeszowie: Są wyniki sondażowe Exit poll. Wynika z nich, że w pierwszej turze wyborów zdecydowanie zwycięża Konrad Fijołek. Kandydat ugrupowań opozycyjnych zdobył zdecydowaną większość głosów. Tuż za nim ze sporą stratą znalazła się Ewie Leniart – kandydatka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Na trzecim miejscu znalazł się kandydat Konfederacji – Grzegorz Braun. Z danych Exit poll wynika także, że na samym końcu listy z niedużą stratą do trzeciego Grzegorza Brauna znalazł się Marcin Warchoł z Solidarnej Polski.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Wybory prezydenckie w Rzeszowie: Są wyniki sondażowe Exit poll

Wybory prezydenckie w Rzeszowie już za nami. Nie ulega wątpliwości, że Święto Demokracji w stolicy Podkarpacia było istotne dla głównych środowisk politycznych w kraju. Z wielu sondaży jasno wynikało, że największe szanse na wygraną ma Konrad Fijołek, któremu poparcie udzieliły największe ugrupowania opozycyjne w kraju. Z kolei po stronie obozu rządzącego zabrakło w tym aspekcie jednomyślności. Prawo i Sprawiedliwość reprezentowała w wyborach Ewa Leniart. Z kolei Solidarna Polska poparta Marcina Warchoła. Swoje kandydata wystawiła także Konfederacja. Został nim poseł Grzegorz Braun.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Z sondażowych wyników exit poll I tury przyspieszonych wyborów prezydenckich w Rzeszowie wynika, że na Konrada Fijołka swój głos mogło oddać 55,8 proc. wyborców. Drugie miejsce przypada Ewie Leniart – kandydatce PiS (25,1 proc.). Jak informuje Instytut Badań Samorządowych, z wyników sondażowych exit poll wynika, że trzecie miejsce w wyborach w Rzeszowie przypadnie Grzegorzowi Braunowi (9,8 proc.), zaś ostatnie Marcinowi Warchołowi (9,3 proc. głosów).

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Wszystkim wam rzeszowianie dziękuję. Wybraliście program i tego, który ma go realizować. Taka cudowna atmosfera towarzyszyła nam przez całą kampanię. Zaprezentowane przed chwilą słupki, to tylko sondaże. Będziemy czekać z pokorą na dalsze wynikipodkreślił chwilę po opublikowaniu sondażowych wyników Konrad Fijołek.

W Rzeszowie nie wygrała żadna opcja, żadna formacja, żadna strona między nami – obbywatelami. W Rzeszowie zwyciężyła jedność. Mam nadzieję, że ta jedność wkrótce zwycięży w całej Polsce, że z Rzeszowa zacznie się to zjednoczeniedodał kandydat opozycji na stanowisko prezydenta Rzeszowa.

Źródło: wp

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada