Przegrana PiS w Rzeszowie i mocne słowa Gowina. Piontkowski bezlitośnie odpowiada

Wybory prezydenckie w Rzeszowie przyniosły wygraną kandydata opozycji – Konrada Fijołka. Obóz Zjednoczonej Prawicy w tych wyborach wystawił dwóch kandydatów. Drugi wynik osiągnęła Ewa Leniart z PiS, a trzecie Marcin Warchoł z Solidarnej Polski. Na temat wyników wyborów w Rzeszowie za pośrednictwem mediów społecznościowych wypowiedział się Jarosław Gowin.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Z oficjalnych wyników wyborów w Rzeszowie wynika, że w pierwszej turze zdecydowanie zwycięża Konrad Fijołek. Kandydat ugrupowań opozycyjnych zdobył zdecydowaną większość głosów. Tuż za nim ze sporą stratą znalazła się Ewa Leniart – kandydatka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Na trzecim miejscu znalazł się kandydat Solidarnej Polski – Marcin Warchoł. Z kolei na ostatnim miejscu uplasował się Grzegorz Braun z Konfederacji.

Wybory prezydenckie w Rzeszowie: Jarosław Gowin mocno na Twitterze

Wybory prezydenckie w Rzeszowie już za nami. Nie ulega wątpliwości, że Święto Demokracji w stolicy Podkarpacia było istotne dla głównych środowisk politycznych w kraju. Z wielu sondaży jasno wynikało, że największe szanse na wygraną ma Konrad Fijołek, któremu poparcie udzieliły największe ugrupowania opozycyjne w kraju. Z kolei po stronie obozu rządzącego zabrakło w tym aspekcie jednomyślności. Prawo i Sprawiedliwość reprezentowała w wyborach Ewa Leniart. Z kolei Solidarna Polska poparta Marcina Warchoła. Swoje kandydata wystawiła także Konfederacja. Został nim poseł Grzegorz Braun.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Z oficjalnych wyników I tury przyspieszonych wyborów prezydenckich w Rzeszowie wynika, że Konrad Fijołek wygrał w pierwszej turze, zdobywając 56,51 proc. głosów. Na kandydata popieranego przez opozycję zagłosowało 45 059 wyborców.
Drugie miejsce zajęła popierana przez Prawo i Sprawiedliwość Ewa Leniart, na którą oddano 23,62 proc. (18 831) głosów.

Trzeci rezultat osiągnął Marcin Warchoł, który otrzymał 10,72 proc. (8 546) głosów.
Ostatnie miejsce przypadło kandydatowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi, który zdobył 9,15 proc. (7 296) głosów.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Do wyników Święta Demokracji w stolicy Podkarpacia odniósł się Jarosław Gowin za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Atak na klasę średnią, podwyższanie podatków, centralizm zamiast samorządności i brak szacunku dla koalicjantów to utorowanie drogi do przejęcia władzy przez opozycję. – napisał Gowin.

Na słowa Gowina zaregował Dariusz Piontkowski.

Gdyby to Jarosław Gowin kształtował poglądy koalicji rządowej, to pewnie wynik byłby znacznie słabszy. Przypomnę, że jego partia ma sondażach ma poparcie w granicach 2-3 proc. – mówił, komentując wpis Gowina, Piontkowski.

Polski Ład i program na kolejnych kilka lat rządów w Polsce powodują, że PiS w sondażach odzyskało większe poparcie wyborcówpodkreślił Piontkowski.

 

Źródło: Radio Zet, Twitter, Onet

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Cała Polska także w żałobie. Nie żyje wybitny Polak