Gowin krytycznie o „Nowym ładzie”. Jest odpowiedź Morawieckiego

Mateusz Morawiecki był pytany na konferencji prasowej o słowa Jarosława Gowina na temat propozycji podatkowych, które ma przewidywać „Nowy Ład”.

Jarosław Gowin w kryryczny sposób odniósł się do perspektywy zmian w polskim systemie podatkowym. Wicepremier zamieścił między innymi wpis w mediach społecznościowych, gdzie napisał: „Atak na klasę średnią, podwyższanie podatków, centralizm zamiast samorządności i brak szacunku dla koalicjantów to utorowanie drogi do przejęcia władzy przez opozycję”.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Gowin odniósł się także do zagadnienia w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Co na temat ostatniej postawy szefa Porozumienia uważa premier Mateusz Morawiecki?

Mateusz Morawiecki o słowach Jarosława Gowina

Jarosław Gowin za pośrednictwem mediów społecznościowych, a następnie także w programie „Tłit” odniósł się do szykowanych zmian w polskim systemie podatkowym. Czy to oznacza, że polityk będzie się starać o to, aby dokonać sporych zmian „Polskim Ładzie”?

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Z całą pewnością ani ja, ani posłowie Porozumienia nie poprzemy rozwiązań, które oznaczałyby 50-proc., skokowy wzrost obciążeń podatkowych – oświadczył Jarosław Gowin w programie „Tłit” portalu wp.pl. Polityk wskazał, że największą słabością polskiego systemu podatkowego jest jego „niesłychana złożoność”.

Porozumienie konsekwentnie proponuje wprowadzenie tzw. jednolitego podatku, tzn. uproszczenie systemu podatkowego. Myślę, że bardzo wielu przedsiębiorców, ba wielu Polaków, gotowych byłoby zapłacić podatki nieco wyższe, podkreślam nie radykalnie, nie rewolucyjnie wyższe, tylko nieco wyższe pod warunkiem, że ten system byłby prosty i czytelny – powiedział Gowin.

Do słów Jarosława Gowina odniósł się szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Wicepremier Jarosław Gowin podpisał się absolutnie pod wszystkimi założeniami Polskiego Ładu; brał udział w spotkaniach, gdzie bardzo dokładnie omawialiśmy szereg spraw związanych z reformą systemu podatkowego – powiedział Mateusz Morawiecki szef na konferencji prasowej w Węgrowie.

Tylko bardzo chętnie spotkam się z panem premierem, jeszcze raz wytłumaczę, pokażę, uzasadnię, wyjaśnię, dlaczego mamy takie, a nie inne propozycje – powiedział Morawiecki.

Źródło: Forsal, RMF

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada