Gwiazdor TVP zdradził wysokość emerytury. Kwota jest absurdalnie niska

Gwiazdor TVP w jednym z udzielonych wywiadów zdradził, na jakie świadczenie emerytalne mógłby liczyć ze strony ZUS. Kwota jest wręcz absurdalna, lecz ma to swoje uzasadnienie, o którym wspomniał sam zainteresowany.

POLECAMY TAKŻE: Piękny gest TVP dla Emiliana Kamińskiego. Widzowie mogli się tego nie spodziewać

Emerytury gwiazd to wręcz temat rzeka. W ostatnich latach niejednokrotnie w mediach przewijał się temat wielkości świadczenia emerytalnego takich popularnych osób jak Maryla Rodowicz, Karol Strasburger, czy Krzysztof Cugowski.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie Sylwestra TVP byli w szoku. Nagle pojawił się Wojciech Szczęsny i się zaczęło (WIDEO)

Do tego grona dołączył członek zespołu TSA i jeden z jurorów programu „The Voice of Poland” w TVP – Marek Piekarczyk, który w jednym z udzielonych wywiadów zdradził wysokość środków, które mógłby otrzymać w sytuacji przejścia na emeryturę.

Marek Piekarczyk w latach 2013–2014 i ponownie od 2021 zasiadał w jury programu TVP2 – The Voice of Poland. Z kolei w roku 2019 został trenerem  pierwszej polskiej edycji programu „The Voice Senior”. Karierę muzyczną rozpoczął w 1969 roku.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wieści o Lewandowskim. Nie wygląda to dobrze

Marek Piekarczyk na początku lat 80. został wokalistą popularnego zespołu TSA. W roku 2021 TSA wznowiło swoją muzyczną działalność. W składzie zespołu fani ponownie mogli ujrzeć między innymi Piekarczyka.

Gwiazdor TVP o emeryturze

Marek Piekarczyk w jednym z wywiadów wypowiedział się na temat swojej emerytury. Gwiazdor i juror popularnego programu TVP przyznał, że świadomie decydował się nie płacić składek emerytalnych i aktywnie udzielać się nie tylko w branży muzycznej, ale też telewizji, by móc sobie dorobić.  W związku z emeryturą otrzymał list z ZUS, z którego wynika, że mógłby liczyć na świadczenie wynoszące niecałe osiem złotych.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Nigdy nie będę na emeryturze, może dlatego, że nie płacę składek na fundusze emerytalne. Płacę natomiast składki do ZUS. Niedawno dostałem zawiadomienie, że jeśli teraz przeszedłbym na emeryturę, to wypłacano by mi co miesiąc… 7 złotych 77 groszy. Oprawiłem ten list w ramkę i powiesiłem na ścianie – opowiedział w rozmowie z „Party”.

Źródło: Gazeta

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski