Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Trener Arabii Saudyjskie Herve Renard wypowiedział się na temat reprezentacji Polski. Wskazał przy tym na trzech reprezentantów naszego kraju, o których wypowiedział się bardzo pozytywnie.

Polska pokonała w sobotę piłkarzy reprezentacji Arabii Saudyjskie 2-0. Pierwszą bramkę dla biało-czerwonych zdobył Piotr Zieliński po doskonałym podaniu od Roberta Lewandowskiego.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Z kolei tuż przed końcem pierwszej połowy meczu serca milionów Polaków mogły na moment się zatrzymać. Sędzia spotkania niespodziewanie podyktował rzut karny po weryfikacji sytuacji w VAR. Ostatecznie strzał z „jedenastki” wybornił Wojciech Szczęsny.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

W drugiej połowie piłkarze Arabii Saudyjskie starali się wyrównać wynik spotkania, lecz na to nie mieli zamiaru pozwolić piłkarze Czesława Michniewicza, którzy twardo walczyli w obronie i starali się kontrować przeciwnika.

Ostatnia bramka dla Polaków padła po 80′ minucie spotkania, kiedy to błąd obrońcy Arabii Saudyjskie bezlitośnie wykorzystał Robert Lewandowski, który tym samym ustalił wynik spotkania na 2-0.

Herve Renard po meczu Polska – Arabia Saudyjska

Jestem dumny z moich piłkarzy. Mieliśmy trochę lepiej zarządzać meczem, po pierwszej połowie mogliśmy mieć remis 1:1. To by wiele zmieniło. Zabrakło nam skuteczności, nie tylko w końcówce pierwszej części. Zmarnowaliśmy wiele szans, ale ciągle żyjemy. Na pewno się nie poddamy – mówił na pomeczowej trener Arabii Saudyjskiej.

Musieliśmy zareagować na manewry przeciwnika. Nie sądzę, że wiele osób wiedziało, że Arabia potrafi tak dobrze grać w piłkę. Po pierwszym meczu się cieszyliśmy. Teraz musimy wziąć odpowiedzialność za błędy. Nie przegraliśmy przez to, że zabrakło nam szczęścia. Zabrakło przede wszystkim skuteczności. Pod koniec nasz obrońca popełnił błąd, ale wspieram wszystkich swoich zawodników. Nie będę teraz wskazywał winnych – tłumaczył.

Taki jest futbol, ale nie odpadliśmy. Zagramy trzecie spotkanie z taką samą energią. Mam nadzieję, że nasi kibice się nie poddadzą i będą nas wspierać. Chcemy w trzecim meczu stworzyć historię. Mam wiadomość do kibiców: chcę jeszcze raz zobaczyć cały zielony stadion! Bądźmy dumni z piłkarzy. Kiedy obejrzycie powtórki, zobaczycie, że to był bardzo dobry mecz – dodał francuski trener.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Trenera Herve Renarda zapytano także o Wojciecha Szczęsnego. W odpowiedzi francuski trener stwierdził, że mamy trzech doskonałych piłkarzy.

– Macie trzech doskonałych piłkarzy: Roberta Lewandowskiego, Piotra Zielińskiego i Wojciecha Szczęsnego. Ten ostatni jest świetnym golkiperem, który wykonał swoją pracę. Nie potrafiliśmy go pokonać, wygrał. Taki jest właśnie futbol. Gratuluję mu – zaznaczył Renard.

Źródło: Sportowefakty.wp.pl