Zełenski rzuca wyzwanie Putinowi. Stanowcze słowa prezydenta Ukrainy

Prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski zwrócił się bezpośrednio do Prezydenta Rosji Władimira Putina. Przywódca naszych wschodnich sąsiadów chcę bezpośrednio rozmawiać z przywódcą Rosji, która to tydzień temu zaatakowała jego kraj.

Chcę rozmawiać bezpośrednio z Putinem. To jedyny sposób na zatrzymanie wojny. Gdybym nie był prezydentem, walczyłbym teraz w obronie terytorialnejpowiedział Wołodymyr Zełenski.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Wojna na Ukrainie trwa w dalszym ciągu. Dziś minął równy tydzień, kiedy to wojska Federacji Rosyjskiej postanowiły zaatakować kraj sąsiadujący od wschodu z Polską. Ukraińcy stawiają od samego początku opór wobec atakujących sił wroga. Rosja za wywołanie wojny zbiera bardzo surowe głosy sprzeciwu i potępienia. Cały świat liczy na to, że konflikt jak najszybciej się skończy.

Polecamy także: Joe Biden przemawiał, nagle padły znamienne słowa. „Dopadnijcie go!” (wideo)

W związku z zaprowadzeniem pokoju – Włodomyr Zełenski wezwał Władimira Putina do rozmów. Co dokładnie powiedział prezydent naszych wschodnich sąsiadów?

Prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski zwrócił się bezpośrednio do Putina

Wojna na Ukrainie trwa. Do jej wybuchu doszło w czwartek w zeszłym tygodniu. Z całego świata są kierowane do Moskwy głosy sprzeciwu i potępienia wobec jej ataku na suwerenną Ukrainę. Nawet wśród, niektórych sojuszników Rosja nie może szukać poparcia i pomocy. Mowa tu o Kazachstanie, którego władza odmówiła udziału w inwazji na Ukrainę.

Opór Ukraińców jest także doceniany na całym świecie. Między innymi Australia ma przekazać naszym wschodnim sąsiadom broń. Szef australijskiego rządu przekazał, że na Ukrainę trafią „rakiety, amunicja oraz innego rodzaju sprzęt wojskowy – w większości śmiercionośny”.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Mimo wszystko strona Ukraińska dąży do zakończenia wojny. Prezydent Włodomyr Zełenski zadeklarował chęć bezpośredniej rozmowy z Władimirem Putinem, ponieważ jego zdaniem:  — To jedyny sposób na zatrzymanie wojny.

Jeśli nie zamierzasz odpuścić, to usiądź ze mną przy stole negocjacyjnym, jestem wolny. Tylko nie z odległości 30 m, jak z Macronem, Scholzem — jestem sąsiadem. Nie gryzę. Jestem normalnym człowiekiem, usiądź ze mną, porozmawiaj, czego się boisz?powiedział prezydent Ukrainy.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Włodomyr Zełenski podkreślił także, że jest gwarantem konstytucji.

Nikomu nie zagrażamy, nie jesteśmy terrorystami. Nie najeżdżamy na ziemie innych ludzi. Jestem gwarantem konstytucji. Ukraina chce sama decydować o sobie i ma do tego prawomówił prezydent Ukrainy.

Przywódca naszych wschodnich sąsiadów podkreślił także, że wojsko Ukrainy się nie poddaje.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Gdybym nie był prezydentem, walczyłbym teraz w obronie terytorialnej. Wojsko Ukrainy się nie poddaje, chociaż armia rosyjska jest wielokrotnie większa pod kątem liczby żołnierzy czy sprzętu. Rosjanie zabrali ze sobą krematoria, bo nie chcą pokazywać zwłok dzieci ich matkomdodał Zełenski.

Źródło: Onet, Gazeta

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)