Terlecki ostatecznie pogrąża Gowina: „Podobno plan był taki”

Ryszard Terlecki w napisanym felietonie dla „Dziennika Polskiego” odniósł się do lidera byłego koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Gowina, który wraz ze swoją formacją polityczną opuścił szeregi Zjednoczonej Prawicy w sierpniu bieżącego roku. Wicemarszałek Sejmu napisał w swojej publikacji między innymi o tym co prawdopodobnie miał planować Jarosław Gowin.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

W sierpniu bieżącego roku Jarosław Gowin oraz jego formacja polityczna opuściła szeregi rządu oraz Zjednoczonej Prawicy. Od tej pory przyszłość byłego wicepremiera jest niepewna. Samodzielny start w następnych wyborach raczej może się zakończyć się sukcesem dla polityka, który niegdyś działał również w strukturach Platformy Obywatelskiej. Nie brak jest również zdań, że być może aktualna kadencja może być ostatnią dla Gowina i jego partii.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Jeszcze niedawno wydawało się, że być może brak porozumienia między Gowinem a Prawem i Sprawiedliwością to chwilowy kryzys, który zostanie zażegnany tak jak choćby z Solidarną Polską w ubiegłym roku. Tak się jednak nie stało i dziś Jarosław Gowin nie jest już wraz ze swoim ugrupowaniem członkiem rządu.

Ryszard Terlecki o domniemanym planie Gowina

Ryszard Terlecki w napisanym felietonie dla „Dziennika Polskiego” odniósł się do lidera byłego koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Gowina. Wicemarszałek Sejmu wskazał jaki prawdopodobnie był plan byłego już wicepremiera.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Podobno plan był taki: w odpowiednim momencie Jarosław Gowin ze swoją grupą posłów (miało ich być jedenastu, potem już tylko dziewięciu) opuszcza Zjednoczoną Prawicę, przyłącza się do opozycji i przesądza o pozbawieniu Prawa i Sprawiedliwości większości w Sejmie. Wówczas opozycyjna nowa większość odwołuje Elżbietę Witek, marszałek Sejmu, a równocześnie (tzw. konstruktywne wotum nieufności) wybiera swojego kandydata” – napisał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Ryszard Terlecki napisał także o powodach, które przeważyły o dymisji Jarosława Gowina.

Bezpośrednim powodem była demagogiczna krytyka Polskiego Ładu, którego zresztą założenia programowe sam wcześniej podpisał. Pozostało mu zaledwie czworo posłów, co znacznie osłabiło jego notowania w totalnej opozycji” – napisał Ryszard Terlecki.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza