Zaskakujący sondaż poparcia wśród młodych. PiS i KO poza podium

Instytut Badań Spraw Publicznych przeprowadził dla portalu StanPolityki.pl sondaż, który zbadał poparcie najmłodszej grupy wyborców w kontekście ugrupowań politycznych, na które chcieliby zagłosować. W tej sytuacji pytanie zostało skierowane do grupy wiekowej 18-29 lat.

Polecamy również: Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Niepokojący wpis piosenkarki

Z wyników wynika, że w tym przedziale poparcie dla formacji politycznych rozkłada się zdecydowanie inaczej niż w przypadku innych sondaży. Najbardziej zaskakujący jest fakt, iż poza podium znalazło się Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Kto w takiej sytuacji znalazł się na pierwszych trzech miejscach?

W ostatnich sondażach wyborczych na pierwszym miejscu jest tradycyjnie Prawo i Sprawiedliwość. Z kolei na drugie miejsce już pewien czas temu ponownie wróciła Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Wielu ekspertów zwraca uwagę na pozytywny wpływ Donalda Tuska, który dał swojej formacji drugi oddech. Trzecie miejsce w zdecydowanej większości przypadków należy do Polski 2050 kierowanej przez Szymona Hołownię. Z kolei na podium starają się przebić Lewica z Konfederacją. Natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe z ostatnich sondaży raczej zadowolone być nie może. Z badania IBSP wynika, że gdyby o składzie parlamentu decydowała grupa 18-29 lat, to wszystko mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.

Instytut Badań Spraw Publicznych i sondaż wśród młodych

Instytut Badań Spraw Publicznych przeprowadził sondaż dla portalu Stan Polityki, w którym sprawdzono, na które partie chcą głosować młodzi ludzie. W badaniu pytano wyłącznie wyborców w wieku 18-29 lat. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Konfederacja. Na sojusz Ruchu Narodowego, środowisk Janusza Korwin-Mikke i Grzegorza Brauna chcę głosować 25.08 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Formacja byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 22.14 proc. Podium zamyka Lewica, która może liczyć na poparcie 15,43 proc. ankietowanych.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Z kolei poza podium znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. Formacja, na której czele stoi Jarosław Kaczyński otrzymała 12.05 proc. Tuż za PiS jest KO, które uzyskało 11.93 proc. Przyzwoite poparcie uzyskała także AgroUnia. Formacja Michała Kołodziejczaka uzyskała 10.16 proc.

Niskie poparcie w grupie 18-29 lat odnotowało Polskie Stronnictwo Ludowe. Ugrupowanie Władysława Kosiniaka-Kamysza uzyskało zaledwie 3.22 proc.

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź