Są wyniki nowego sondażu. Mocny wzrost poparcia dla PiS

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu ze sporym wzrostem poparcia jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Dalej na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. Podium tradycyjnie zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Oba ostatnie wymienione ugrupowania w tym badaniu odnotowały minimalne spadki.

Z kolei poza pierwszą trójką znalazła się Konfederacja oraz Lewica, dla których najlepszą wiadomością jest jednak utrzymywanie w dalszym ciągu poparcia na takim poziomie, który umożliwia wprowadzenie swoich reprezentantów do Sejmu.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Natomiast złe wieści płyną między innymi do Polskiego Stronnictwa Ludowego, które znalazło się poniżej progu wyborczego. Ten sam los spotkał także Kukiz’15 oraz Porozumienie Jarosława Gowina.

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce

Z sondażu pracowni Social Changes wynika, że wciąż liderem jest Zjednoczona Prawica. Opcja rządząca w tym badaniu otrzymała 38 proc. Jest to wzrost o 5 punktów procentowych. Dalej uplasowała się Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele. KO w tym badaniu otrzymało 27 proc. Z informacji pracowni wynika, że jest to spadek o 1 punkt procentowy.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 11 proc., co w tej sytuacji oznacza spadek o 1 punkt procentowy.

Tuż za podium znalazła się Konfederacja, która tym razem uzyskała 8 proc. Oznacza to, że sojusz Ruchu Narodowego, środowiska Janusza Korwin-Mikkego i Korony odnotował spadek o 2 punkty procentowe. Kolejne miejsce przypadło Lewicy z 7 proc. Oznacza to spadek o 1 punkt procentowy. Konfederacja i Lewica w tym sondażu jako ostatnie przekraczają próg wyborczy.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Poniżej progu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z 4 proc. Oznacza to dla ludowców brak zmian w poparciu. Taki sam wynik zachował Kukiz’15 – 2 proc. To samo tyczy się Porozumienia, które otrzymało tylko 1 proc. Deklarowana frekwencja wynosi 60 proc. – wzrost o 4 punkty.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)