TVP uderza w Michnika. Opublikowano dwa nagrania (wideo)

„Magazyn śledczy Anity Gargas” za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował zapowiedź w formie nagrania najnowszego odcinka programu, w którym to pojawia się redaktor naczelny Gazety Wyborczej – Adam Michnik oraz nieżyjący już generał Wojciech Jaruzelski.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Z opisu autorzy piszą o „sekretnej przyjaźni”, która miała łączyć Michnika z generałem Wojciechem Jaruzelskim, który dziś jest odbierany raczej w negatywny sposób. Głos w tej sprawie zabrała także Gazeta Wyborcza.

Polecamy także: Kłopoty Tomasza Lisa. Znany dziennikarz Polsatu stanowczo zareagował

Wojciech Jaruzelski to nie żyjący już od 2014 roku były polski polityk, dowódca wojskowy oraz działacz komunistyczny. Spora ilość Polaków do dziś może kojarzyć Wojciecha Jaruzelskiego za sprawą przede wszystkim jego przemówienia z 13 grudnia 1981 roku w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego. Przemowa generała została wówczas upubliczniona za pośrednictwem radia oraz telewizji. Wojciech Jaruzelski w swoim wystąpieniu powiedział m.in.:

Obywatelki i obywatele Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej!
Zwracam się dziś do Was jako żołnierz i jako szef rządu polskiego. Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej. Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią. Dorobek wielu pokoleń, wzniesiony z popiołów polski dom ulega ruiniebrzmiał fragment przemówienia generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Polecamy również: Kurzajewski wbił szpilkę TVN? Te słowa padły na wizji (wideo)

Blisko rocznicy wprowadzenia stanu wojennego „Magazyn śledczy Anity Gargas” za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagrania zapowiadające Nowy odcinek programu. Widać na nim redaktora naczelnego Gazety Wyborczej – Adama Michnika w towarzystwie wspomnianego wyżej generała Wojciecha Jaruzelskiego.

„Magazyn śledczy Anity Gargas” i nagranie Michnika z generałem Wojciechem Jaruzelskim

„Magazyn śledczy Anity Gargas” za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował zapowiedź w formie nagrania najnowszego odcinka programu, w którym to pojawia się redaktor naczelny Gazety Wyborczej – Adam Michnik oraz nieżyjący już generał Wojciech Jaruzelski. W pierwszej zapowiedzi napisano:

Polecamy również: Kurzajewski wbił szpilkę TVN? Te słowa padły na wizji (wideo)

Nocne spotkanie w domu generała w rocznicę stanu wojennego, czyli sekretna przyjaźń Adama Michnika z Wojciechem Jaruzelskimnapisano na profilu programu. Dodano także, że jego emisja ma się odbyć w czwartek o godzinie 22.35 na antenie Telewizji Polskiej.

Z kolei przy drugim nagranie napisano:

Wyznania redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” w rocznicę wprowadzenia stanu wojennegoczytamy w części opisu.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Do emisji programu odniosła się także Gazeta Wyborcza, która napisała między innymi, że:

Nagranie, na którym Adam Michnik mówi, że „kocha generała Jaruzelskiego”, pochodzi ze zbiorów Teresy Torańskiej. W sierpniu 2020 r. IPN przejął jej archiwum, które miało być wysłane do USA. Do dzisiaj nie zwrócono prywatnych rzeczy dziennikarkinapisała Gazeta Wyborcza.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza, Twitter

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)