Tusk zaatakował Kaczyńskiego. Doczekał się mocnej odpowiedzi

Lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk niedawno skrytykował prezesa Jarosława Kaczyńskiego w związku z organizacją w Warszawie spotkania liderów europejskich partii prawicowych. Tusk zarzucił prezesowi Prawa i Sprawiedliwości „zdradę polskiego intetesu narodowego”. W tej sytuacji na słowa wypowiedziane przez byłego szefa polskiego rządu postanowił zaregować Witold Waszczykowski. Co powiedział w tej sprawie?

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Donald Tusk na początku lipca bieżącego roku powrócił oficjalnie do krajowej polityki. Były premier w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego od razu przejął stery nad Platformą, która przed jego powrotem wzmagała się z poważnymi problemami wewnętrznymi. Aktualnie lider Platformy stara się odbudować i przywrócić dawne poparcie wśród Polaków. Mimo wszystko z aktualnych sondaży wynika, że przed jego formacją polityczną jeszcze wciąż długa droga ku osiągnięciu tego celu.

Polecamy również: Kurzajewski wbił szpilkę TVN? Te słowa padły na wizji (wideo)

W ostatnich dniach głośno było przede wszystkim za sprawą wypowiedzi szefa Platformy Obywatelskiej na temat prezesa Jarosława Kaczyńskiego w związku z organizacją w Warszawie spotkania liderów europejskich partii prawicowych. Tusk zarzucił prezesowi Prawa i Sprawiedliwości „zdradę polskiego intetesu narodowego”.

Lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk krytycznie o Jarosławie Kaczyńskim

Donald Tusk w jednym z ostatnich wywiadów skrytykował prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. Były szef rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział:

Polecamy również: Kurzajewski wbił szpilkę TVN? Te słowa padły na wizji (wideo)

Kaczyński zaprosił tutaj polityków jawnie antyukraińskich i jawnie prorosyjskich, dosłownie w przeddzień rozstrzygnięć, które mogą decydować o niepodległości Ukrainy, a w konsekwencji o niepodległości Polskistwierdził były premier w rozmowie z portalem onet.pl.

 – Od kilkudziesięciu lat wiemy, że nasza niepodległość rozgrywa się także na Ukrainie. Każdy, kto naraża w sposób bezpośredni niepodległość Ukrainy na szwank, jest zdrajcą polskiego interesu narodowegotłumaczył polityk.

Polecamy także: Kłopoty Tomasza Lisa. Znany dziennikarz Polsatu stanowczo zareagował

Na słowa Tuska w rozmowie z wp.pl odpowiedział Witold Waszczykowski.

Wypowiedź Tuska jest skandaliczna (…). Ta opozycja nie może się zdecydować. Jeszcze niedawno twierdziła, że idziemy w kierunku Korei, w kierunki Mińska, teraz w kierunku Putina… To są skandaliczne wypowiedzi w ustach człowieka, który był przeciwnikiem realizacji żywotnych interesów bezpieczeństwa Polski. Bo w żywotnym interesie była jak najszersza współpraca z USA, obecność NATO na terenie Polskistwierdził Waszczykowski.

Źródło: wp, wp

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)