Smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiego kina

Nie żyje Sylwester Chęciński – polski reżyser oraz scenarzysta. Zasłynął przede wszystkim za sprawą takich kultowych produkcji jak „Sami swoi”, „Kochaj albo rzuć” oraz także „Nie ma mocnych”. W tych trzech filmach Chęciński ukazał losy rodzin Pawlaków i Kaeguli, których na początku łączył konflikt, który następnie przerodził się w bardzo bliskie powiązania. To jednak nie koniec listy filmów, które powstawały pod okiem Sylwestra Chęcińskiego.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Filmografia Sylwestra Chęcińskiego jest długa. Na jej liście znalazły się takie produkcje jak między innymi: Historia żółtej ciżemki, Agnieszka 46, Katastrofa, Tylko umarły odpowie, Droga, Roman i Magda, Bo oszalałem dla niej, Rozmowy kontrolowane. Mimo wszystko największą popularność przyniosły Sylwestrowi Chęcińskiemu wcześniej wspomniana trylogia opowiadająca o rodzinach Kargula i Pawlaka.

Polecamy również: Kurzajewski wbił szpilkę TVN? Te słowa padły na wizji (wideo)

O śmierci reżysera za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował między innymi Związek Artystów Scen Polskich. Reżyser miał 91 lat.

Sylwester Chęciński nie żyje

W środę pod sam koniec dnia media obiegła informacja o śmierci Sylwestra Chęcińskiego. Reżyser zasłynął przede wszystkim za sprawą filmów na temat przygód rodzin Pawlaków i Karguli w „Samych swoich”, „Kochaj albo rzuć” i „Nie ma mocnych”. O śmierci reżysera za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował między innymi Związek Artystów Scen Polskich.

Polecamy również: Kurzajewski wbił szpilkę TVN? Te słowa padły na wizji (wideo)

Smutna wiadomość z Wrocławia, zmarł Sylwester Chęciński – reżyser, scenarzysta, twórca uwielbianej przez rzesze widzów sagi o Kargulach i Pawlakach: „Sami swoi”, „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć” a także filmów:  „Rozmowy kontrolowane”, „Historia żołtej ciżemki” czy „Wielki Szu”. Laureat „Platynowych Lwów” na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2014 roku (za całokształt twórczości) i Nagrody Orła za osiągnięcia życia w 2017 roku. W 2020 roku otrzymał Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Reżyser miał 91 lat. Ogromna strata dla polskiego kina… [*]napisał Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Polecamy także: Kłopoty Tomasza Lisa. Znany dziennikarz Polsatu stanowczo zareagował

Sylwester Chęciński w 2014 roku otrzymał Platynowe Lwy za całokształt swojej twórczości. Był również honorowym obywatelem Wrocławia oraz również Dolnego Śląska.

Źródło: Wikipedia, Związek Artystów Scen Polskich

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)