Tusk zaskoczony? Dostał bezpośrednie pytanie od dziennikarza (wideo)

W zeszłym miesiącu szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk rozmawiał z dziennikarzem Wirtualnej Polski – Patrycjuszem Wyżgą. W pewnym momencie gospodarz programu zadał pytanie byłemu premierowi dotyczące tego jakie polecenia wydawałby ministrowi zdrowia, gdyby aktualnie to on był szefem rządu, i w jaki sposób by walczył z pandemią? Co na to pytanie odpowiedział były przewodniczący Rady Europejskiej?

Polecamy również: Kurzajewski wbił szpilkę TVN? Te słowa padły na wizji (wideo)

Donald Tusk wrócił do polskiej polityki na początku lipca bieżącego roku. Nie ulega wątpliwości, że na taki ruch ze strony byłego premiera czekało wielu sympatyków i działaczy Platformy Obywatelskiej. Należy bowiem przypomnieć, że przed powrotem Tuska w Platformie i kierowanej przez nią Koalicji Obywatelskiej nie działo się zbyt dobrze. Powrót Tuska dał KO częściowe odbudowanie swojej pozycji w sondażach. Jednak wiadome jest to, że głównym celem byłego przewodniczącego Rady Europejskiej i jego formacji jest odbicie władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Aktualne sondaże stawiają Koalicje Obywatelską na drugiej pozycji tuż za PiS.  Mimo wszystko przewaga formacji kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego jest wciąż spora, choć do wyborów parlamentarnych wiele może się jeszcze w tej sprawie zmienić.

Szef Platformy Obywatelskiej i pytanie od dziennikarza Wirtualnej Polski

W zeszłym miesiącu szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk rozmawiał z dziennikarzem Wirtualnej Polski – Patrycjuszem Wyżgą. W pewnym momencie gospodarz programu zadał pytanie byłemu premierowi dotyczące tego jakie polecenia wydawałby ministrowi zdrowia, gdyby aktualnie to on był szefem rządu, i w jaki sposób by walczył z pandemią?

Polecamy również: Kurzajewski wbił szpilkę TVN? Te słowa padły na wizji (wideo)

Gdyby dzisiaj Donald Tusk był premierem i miał możliwość wydawania poleceń ministrowi zdrowia, to w jaki sposób walczyłby z pandemią koronawirusa?pytał dziennikarz.

Próbe przerzucenia na opozycję odpowiedzialności za decyzję, które trzeba podejmować w stanie pandemii…

To jest pytanie o pomysłwtrącił również dziennikarz.

To nie jest pytanie do opozycjiodparł Tusk.

To jest pytanie do polityka, który ponownie chciałby rozdawać karty w tym kraju, jaki ma pomysł na rozwiązanie kryzysudodał dziennikarz.

Polecamy także: Kłopoty Tomasza Lisa. Znany dziennikarz Polsatu stanowczo zareagował

Nie jestem graczem karcianym, nie chcę rozdawać żadnych kart. Tu nie ma przestrzeni do żartów ani dwuznaczności, wzywam dzisiaj rząd i premiera, żeby ujawnił jak brzmią rekomendacje Rady Medycznej. (…) Wiele tygodni temu zadeklarowałem, że rekomendacje Rady Medycznej będą mogły liczyć na moje i PO wsparcie, nawet jeśli przyjdzie nam za to zapłacić polityczną cenępowiedział także Tusk.

Źródło: Wprost, WP

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)