Szokujące zachowanie białoruskiego pogranicznika. Jest nagranie (wideo)

Straż Graniczna opublikowała nagranie. Z opisu SG wynika, że doszło do incydentu za sprawą zachowania białoruskiego pogranicznika. Nagranie Straż Graniczna opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych (Twitter), gdzie zyskało dużą popularność. Co można na nim zobaczyć oraz co wynika z opisu zamieszczonej publikacji?

Polecamy także: Tusk zaskoczony? Takiego pytania ws. Brukseli mógł się nie spodziewać (wideo)

Wydarzenia na granicy Polski z Białorusią są poruszane w krajowych mediach i opinii publicznej od dłuższego czasu. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji na granicy podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego. Czas jego obowiązywania został ostatnio przedłużeny przez Sejm o 60 dni. Za przedłużeniem stanu wyjątkowego głosowało 237 posłów, 179 było przeciw, a 31 posłów wstrzymało się od głosu.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Na temat bieżącej sytuacji na granicy naszego państwa z Białorusią możemy się dowiedzieć przede wszystkim z informacji publikowanych w mediach społecznościowych przez polską Straż Graniczną. Jedno z nagrań umieszczonych przez SG na Twitterze w szczególny sposób przykuło uwagę internautów.

Straż Graniczna opublikowała zaskakujące nagranie

Stan relacji między Warszawą i Mińskiem w ostatnim czasie jest szczególnie napięty. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji na granicy Polski i Białorusi podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przygranicznym z Białorusią. Czas jego obowiązywania został ostatnio przedłużeny przez Sejm o 60 dni po dość burzliwej debacie. Za przedłużeniem stanu wyjątkowego głosowało 237 posłów, 179 było przeciw, a 31 posłów wstrzymało się od głosu.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Sytuacja na granicy jest na bieżąco relacjonowana przez Straż Graniczną za pośrednictwem mediów społecznościowych. W dzisiejszym komunikacie opublikowanym na Twitterze SG poinformowano o 398 próbach nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski w sobotę.

W sobotę 02.10 funkcjonariusze SG odnotowali 398 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 29 nielegalnych imigrantów:24 ob.Iraku, 3 ob.Syrii, 2 ob.Libanu.Pozostałym próbom zapobieżono. Za pomocnictwo zatrzymano 3 cudzoziemców: ob.Syrii,ob. Ukrainy i ob.Niemiecczytamy na Twitterze Straży Granicznej.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Nagranie SG

To jednak nie wszystko. Straż Graniczna dzień wcześniej opublikowała nagranie, na którym ma być widoczny białoruski pogranicznik. Miał on rzucać nieznanym przedmiotem w pojazd obserwacyjny.

Kolejna noc ciężkiej służby przed nami.Ostatnia znów pokazała, że trudno przewidzieć czego spodziewać się po białoruskich służbach. Wczoraj białoruski pogranicznik rzucał „czymś” w nasz pojazd obserwacyjny. To nie pierwszy tego typu incydentpoinformowała Straż Graniczna na Twitterze.

Źródło: Twitter – Straż Graniczna

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza