Tusk zaskoczony? Takiego pytania ws. Brukseli mógł się nie spodziewać (wideo)

TVP Info za pośrednictwem swojego konta na Twitterze – TVP TOP INFO opublikował nagranie z konferencji, w której udział brał szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk i wicemarszałek Sejmu – Małgorzata Kidawa-Błońska.
W pewnym momencie padło pytanie ze strony mężczyzny do byłego przewodniczącego Rady Europejskiej o to, co zrobił dla Polski w Brukseli. Co na to pytanie odpowiedział Donald Tusk?

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)
Donald Tusk na początku lipca bieżącego roku powrócił oficjalnie do krajowej polityki. Na taki ruch ze strony byłego premiera czekało wielu sympatyków, działaczy i przede wszystkim wyborców Platformy Obywatelskiej, która w 2015 roku straciła w Polsce władze na rzecz Prawa i Sprawiedliwości.
Nie ulega wątpliwości, że jednym z głównych celów Donalda Tuska jest przede wszystkim nawiązanie bliskiej rywalizacji z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

W związku z tym szef Platformy Obywatelskiej stawia na bardzo wysoką aktywność na wielu płaszczyznach. Co pewien czas głośno jest o wizytach Donalda Tuska w poszczególnych polskich miastach. Z pewnością na długo w pamięci obserwatorów zapisały się podróże szefa Platformy do Gdańska, Szczecina oraz ostatnio również do Płońska, gdzie odbyła się konwencja PO. Tusk jest także aktywny w internecie, gdzie stara się komentować bieżące wydarzenia w kraju.

Szef Platformy Obywatelskiej –Donald Tusk i pytanie na konferencji

Do sieci trafiło nagranie z najprawdopodobniej konferencji, w której uczestniczył lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk oraz wicemarszałek Sejmu – Małgorzata Kidawa-Błońska. W pewnym momencie do byłego premiera zostało skierowane pytanie, które mogło nieco zaskoczyć polityka. Zadał je mężczyzna, który zapytał byłego przewodniczącego Rady Europejskiej o to, co zrobił dla Polski.
Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Ja mam takie pytanie do Pana przewodniczącego – co Pan zrobił dla Polski podczas pobytu w Brukselipytał Tuska mężczyzna.

Po tym pytaniu słychać było śmiech na sali. Następnie Donald Tusk odparł na zadane mu pytanie w następujący sposób:

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Ja w przeciwieństwie do wielu innych polityków opisałem każdy dzień po dniu. Wszystko to, co wiem z Brukseli. Umówię się z Panem, chętnie przekażę Panu w prezencie książkę, w której opisałem całą moją aktywność w Brukseli – dzień po dniu i nawet obdarzę Pana życzliwym autografem, chociaż nie wiem, czy sprawi on Panu przyjemność. I możemy się potem spotkać po tej lekturze. Będzie Pan naprawdę wyposażony w pełną wiedzę na temat mojej aktywności w Brukselipowiedział Donald Tusk.

 

Źródło: Twitter, YouTube

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza