Sikorski zadrwił z Ziemkiewicza? Polityk dostał mocną odpowiedź

Radosław Sikorski za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do wczorajszej sytuacji dotyczącej zatrzymania znanego dziennikarza i publicysty, którym jest Rafał Ziemkiewicz. Na słowa aktualnego europosła zaregował między innymi dziennikarz Wiktor Świetlik, który jest znany w ostatnim czasie przede wszystkim z występów w programie „W tyle wizji” na antenie TVP Info. Co dokładnie napisali polityk i dziennikarz?

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Wczoraj media obiegła bardzo zaskakująca wiadomość na temat Rafała Ziemkiewicza. Okazało się bowiem, że znany dziennikarz i publicysta został zatrzymany przez brytyjskie służby. Portal Dorzeczy.pl opublikował zdjęcie i treść dokumentu wydanego przez brytyjski Urząd do Spraw Cudzoziemców. Wynika z niego, że Ziemkiewicz został zatrzymany z powodu głoszonych poglądów politycznych, które mają być sprzeczne z brytyjskimi wartościami.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Wnioskował pan o pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii jako gość na dwa dni. Jednakże uważam, że wykluczenie pana ze Zjednoczonego Królestwa sprzyja interesowi publicznemu. Wynika to z pańskiego zachowania oraz głoszonych poglądów, które są sprzeczne z brytyjskimi wartościami i mogą być obraźliwe dla innych, a tym samym sprawiają, że uzyskanie możliwości wjazdu [na teren Wielkiej Brytanii – red.] jest niepożądane”czytamy w dokumencie brytyjskich służb przytoczonym przez portal „DoRzeczy”.

Radosław Sikorski i Rafał Ziemkiewicz

Radosław Sikorski za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do Rafała Ziemkiewicza, który wczoraj został zatrzymany przez brytyjskie służby. Aktualny europoseł napisał: – Gratuluję córki na @UniofOxford, @R_A_Ziemkiewicz. To świetna uczelnia. Mam nadzieję, że pod jej wpływem zmienisz poglądy i władze sojuszniczych krajów nie będą już musiały uważać Cię za zagrożenie dla porządku publicznego. Które zresztą stwarzasz w Polsce daleko bardziej – napisał polityk.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Na jego słowa zaregował dziennikarz Wiktor Świetlik.

Jeszcze z odebrania leków na cukrzycę Pan nie podowcipkował, ale pewnie tylko przez przeoczenienapisał.

Kim jest Rafał Ziemkiewicz?

Rafał Ziemkiewicz to polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny powiązany ze środowiskami polskiej prawicy. Jest także pisarzem specjalizującym się w literaturze fantastycznonaukowej i społeczno-obyczajowe. Do niedawna Rafał Ziemkiewicz występował na antenie Telewizji Polskiej w programie „W tyle wizji”. Akrualnie nagrania z jego udziałem można oglądać na jego własnym kanale w serwisie YouTube.

 

Źródło: Twitter, DoRzeczy, wPolityce

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza