To spory cios dla Putina. Ukraina podała szokujące straty Rosjan

Straty Rosjan zostały ponownie podane przez stronę Ukraińską. Jak wyglądają liczby w kontekście strat, które od początku konfliktu poniosła Rosja?

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Wojna między Rosją i Ukrainą trwa już od ponad tygodnia. Rosjanie od początku konfliktu napotykają na swojej drodze bardzo silny opór ze stroną broniących się Ukraińców. Codziennie do mediów i internetu spływają nagrania i zdjęcia przedstawiające ogrom zniszczeń, które przyniosła agresja ze strony Rosji.

W związku z tym w kierunku Moskwy napływa wiele głosów potępienia. Kary dla Rosji w związku z wojną są kierowane na wielu polach. Niedawno świat sportu obiegła informacja o zawieszeniu reprezentacji Rosji w piłce nożnej przez FIFA i UEFA. Do walki z agresywną postawą Rosjan włączona także sankcję gospodarcze.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Z kolei na obszarze wojennym Ukraińcy starają się stawiać zdecydowany opór względem Rosjan. Świadczyć mają o tym choćby dane dotyczące strat, które poniosły siły rosyjskie od początku trwającego konfliktu.

Straty Rosjan

Z informacji podanych przez sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy wynika, że od 24 lutego do 5 marca zginęło ponad 10 tys. żołnierzy rosyjskich biorących udział w agresji na Ukrainę. Rosja straciła także 269 czołgów, 945 wozów bojowych, 105 systemów artyleryjskich, 50 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 19 systemów obrony przeciwlotniczej.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

39 samolotów, 40 śmigłowców, 409 samochodów, 2 kutry, 60 cystern i 3 bezzałogowe statki powietrzne.

Wojna na Ukrainie: Andrzej Duda

Andrzej Duda na bieżąco stara się informować o swoich działaniach w związku z wojną na Ukrainie. W jednym z najnowszych wpisów na ten temat prezydent Polski napisał:

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Byłem dziś na granicy POL-UKR w Korczowej i w punkcie recepcyjnym dla uchodźców z Ukrainy. Agata była w miejscach zakwaterowania kobiet i dzieci z Ukrainy. Mówiłem wieczorem do
@ZelenskyyUa „Powiedz swoim Chłopakom, że mogą spokojnie walczyć. Ich Rodziny są u nas bezpiecznenapisał Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Źródło: Interia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)