Sondaż: Komu ufają Polacy? Zmiana na pozycji lidera

Sondaż: Komu ufają Polacy? Z sondażu IBRIS wynika, że w ciągu miesiąca doszło do zmiany na pierwszym miejscu. Aktualnie liderem badania jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Tuż za nim uplasował się urzędujący prezydent Andrzej Duda.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Z kolei podium zamyka szef rządu Zjednoczonej Prawicy – Mateusz Morawiecki. Na kolejnych miejscach znaleźli się między innymi Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia, Tomasz Grodzki, Jarosław Kaczyński oraz także Adam Niedzielski.

Przed miesiącem w przeprowadzonym badaniu na temat zaufania do polityków liderował premier Mateusz Morawiecki. Wówczas tuż za nim na drugim miejscu znalazł się prezydent Warszawa – Rafał Trzaskowski oraz urzędujący prezydent Polski – Andrzej Duda.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

W najnowszym sondażu miejsca w pierwszej trójce uległy jednak zmianie. Na fotel lidera wskoczył Rafał Trzaskowski, a tuż za nim znalazł się Andrzej Duda. Z kolei Mateusz Morawiecki z miejsca lidera spadł na trzecie miejsce. Jak dokładnie wyglądają najnowsze wyniki?

Sondaż: Komu ufają Polacy? – wyniki

Często w kontekście spraw politycznych można zadać pytanie – komu ufają Polacy? Z najnowszego badania na ten temat wynika, że żaden z ponad 20 czołowych polityków nie uzyskał w badaniu większego odsetka odpowiedzi pozytywnych od negatywnych.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

I tak na pierwszym miejscu tym razem znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 38.8 proc zaufania uczestników badania. Z kolei brak zaufania dla włodarza stolicy wyraziło 41.1 proc.

Drugi jest Andrzej Duda, któremu ufa 37.9 proc. Z kolei brak zaufania wobec prezydenta zadeklarowało 52 proc. Trzecie miejsce tym razem przypadło Mateuszowi Morawieckiemu. Szefowi polskiego rządu ufa 36.7 proc. ankietowanych. Z kolei brak zaufania wyraziło 58.1 proc.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Poza podium i na czwartym miejscu znalazł się Donald Tusk. Lider Platformy Obywatelskiej uzyskał 31.3 proc. zaufania. Piąty jest Władysław Kosiniak-Kamysz z 31.1 proc. Szósty Szymon Hołownia z 31 proc. Siódmy Tomasz Grodzki z 28.4 proc. Ósmy Jarosław Kaczyński z 26 proc. A dziewiąty Adam Niedzielski z 25.8 proc. Pierwszą dziesiątkę rankingu zamyka marszałek Sejmu Elżbieta Witek, której ufa 24,3 proc. badanych.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)