Smutna wiadomość. Nie żyje znany polskich dziennikarz i publicysta

Nie żyje Daniel Passent – bloger, dziennikarz, publicysta oraz wieloletni felietonista tygodnika „Polityka”. Był także pisarzem, tłumaczem, satyrykiem oraz dyplomatom.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

W latach 1997 do 2002 wykonywał obowiązki ambasadora RP w Chile. Na tym stanowisku zastąpił go Jarosław Spyra. Daniel Passent został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Do tygodnika „Polityka” dołączył w roku 1959. Na jego łamach poruszał tematy dotyczące kwestii politycznych, społecznych gospodarczych, międzynarodowych oraz także kulturalnych.

Tak, to prawda, 'Polityka’ jest moim drugim domem. Ponad 60 lat pozostaję w związku, raz formalnym, raz na 'kocią łapę’, ale zawsze z 'Polityką’. Na pewno ma to coś wspólnego z potrzebą bezpieczeństwa, jaką odczuwałem po wojniepisał w tekście „Jak odnalazłem korzenie” w listopadzie 2021 r.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Daniel Passent przez około 8-10 lat był związany ze znaną polską poetką – Agnieszką Osiecką. Z tego związku przyszła córka dziennikarza i poetki – Agata Passent, która także jest dziennikarką oraz felietonistką. Następnie jego żoną przez ponad 30 lat była Marta Dobromirska-Passent, matka Łukasza Dobromirskiego z jej poprzedniego małżeństwa.

Nie żyje Daniel Passent

Daniel Passent prowadził od 2006 roku własnego bloga, który nosił nazwę „En Passent”. Jest on jednym z najstarszych blogów politycznych w Polsce. Z kolei dla Polityki opublikował około 1700 tekstów. W roku 2016 z Danielem Passentem rozmawiała Justyna Dąbrowska. Tekst tej rozmowy ukazał się w książce „Nie ma się czego bać”. W odpowiedzi na jedno z zadanych pytań Daniel Passent odparł, że czuję się spełniony.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Wie Pani, ja się czuję spełniony. Praca zawodowa udana, dzieci udane, wnuki udane. Więc właściwie – jakby to powiedzieć – zadanie wykonane, jestem mentalnie spakowany i gotowy, żeby się odmeldować. Wiem, że w każdej chwili może się okazać, że to już dość, ale jednocześnie 78 lat to mało, jeszcze by się chciało trochę pożyćmówił w 2016 roku Daniel Passent.

Źródło: Wirtualna Polska, GW

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)