Fatalny sondaż dla Tuska. To mu się nie spodoba

Sondaż IBRiS dla „Super Express”. Zapytano w nim seniorów o to, czy chcieliby, aby do władzy w Polsce wróciła Platforma Obywatelska.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Aktualnie od lipca bieżącego roku wspomniana formacja jest ponownie kierowana przez Donalda Tuska, który od 2007 do 2014 roku stał na czele rządu Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym. Co na temat powrotu PO do władzy uważają polscy seniorzy?

Aktualnie w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość stojące na czele rządu Zjednoczonej Prawicy. Mimo wszystko w ostatnim czasie formacja Jarosława Kaczyńskiego napotyka na swojej drodze liczne problemy, które przekładają się na stopień poparcia PiS w wyborczych sondażach.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Nie ulega wątpliwości, że każde potknięcie rządzącej formacji jest mocno na rękę Koalicji Obywatelskiej, za której sterami stoi Platforma Obywatelska z Donaldem Tuskiem.

PO straciło stery władzy w kraju w 2015 roku. Wówczas wybory prezydenckie przegrał Bronisław Komorowski z Andrzejem Dudą, a następnie Platforma Obywatelska po jesiennych wyborach musiała się pogodzić z werdyktem Polaków, którzy nie obdarzyli jej wystarczającą ilością głosów, która pozwoliłaby na utworzenie kolejnego rządu.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Co jednak w sytuacji, w której Platforma Obywatelska ponownie dostała szansę na utworzenie rządu? Co na ten temat uważają emeryci? Badanie w tej sprawie przeprowadził IBRiS dla „Super Expressu”.

Sondaż IBRiS dla „Super Express”. Czy emeryci chcą powrotu PO do władzy?

Czy emeryci chcą, aby Platforma Obywatelska ponownie po latach objęła stery władzy w kraju? Z sondażu IBRIS dla „Super Expressu” wynika, że zdecydowanie nie. Wynik badania to z pewnością niezbyt dobra wiadomość dla Donalda Tuska, który powrócił do krajowej polityki na początku lipca poprzedniego roku.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Czy chciałby Pan/Pani, aby do władzy wróciła Platforma Obywatelska? – brzmiało pytanie w przeprowadzonym badaniu pracowni IBRiS. Aż 66.2 proc. odpowiedziało,  że „nie”. Odpowiedź „tak” wskazało 27 proc. Z kolei „nie wiem” odpowiedziało 6.9 proc. osób biorących udział w omawianym badaniu IBRiS.

Sondaż IBRiS został przeprowadzony 26 stycznia na grupie 1000 emerytów.

Sondaż IBRiS dla "Super Express". Zapytano w nim seniorów o to, czy chcieliby, aby do władzy w Polsce wróciła Platforma Obywatelska.
Sondaż IBRiS dla „Super Express”. Zapytano w nim seniorów o to, czy chcieliby, aby do władzy w Polsce wróciła Platforma Obywatelska.

Źródło: Super Express

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)