Legenda polskiej muzyki nie żyje. „Pustka i rozpacz”

Zbigniew Namysłowski nie żyje. Informacja na temat śmierci wybitnego polskiego muzyka pojawiła się na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Namysłowski był polskim saksofonistą jazzowym, kompozytoren i aranżerem. Współpracował m.in. z Krzysztofem Komedą, Czesławem Niemenem, Michałem Urbaniakiem, Januszem Muniakiem, Krzysztofem Herdzinem i Leszkiem Możdżerem.

Zbigniew Namysłowski przyszedł na świat 9 września 1939 r., wkrótce po wybuchu II wojny światowej, w pociągu ewakuującym jego rodziców z Warszawy do Wilna. Matka i ojciec przyszłego muzyka zginęli w trakcie wojny.

W tej sytuacji odpowiedzialność za wychowanie przejęła jego babcia, z którą po wojnie powrócił do Polski. Uczył się w Krakowie w jednej ze szkół muzycznych.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Zbigniew Namysłowski swoją przygodę z jazzem rozpoczął w 1957 roku w Klubie Studenckim Hybrydy. Następnie wystąpił na drugim Festiwalu Muzyki Jazzowej w Sopocie. Grał między innymi z takimi zespołami jak All Stars i Modern Combo. O śmierci muzyka poinformowała jego rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zbigniew Namysłowski miał 82 lata.

Nie żyje Zbigniew Namysłowski

Zbigniew Namysłowski nie żyje. Informacja na temat śmierci wybitnego polskiego muzyka pojawiła się na jego oficjalnym profilu na Facebooku. Namysłowski był polskim saksofonistą jazzowym, kompozytorem i aranżerem.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Współpracował m.in. z Krzysztofem Komedą, Czesławem Niemenem, Michałem Urbaniakiem, Januszem Muniakiem, Krzysztofem Herdzinem i Leszkiem Możdżerem.

Namysłowski nagrał ponad 30 autorskich płyt. Albumy: „Winobranie”, „Kuyaviak Goes Funky” zostały uznane za płyty wszech czasów w polskim jazzie.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Dnia 07.02.2022 odszedł Zbigniew Jacek Namysłowski – nasz Mąż, Tata, Dziadek – saksofonista jazzowy, kompozytor, aranżer, nauczyciel wielu pokoleń młodych muzyków, leader i chociaż sam tego określenia bardzo nie lubił – legendarny polski jazzman. Bardzo trudno jest nam teraz napisać wszystko co czujemy, trudno jest nam również podsumowywać jego dokonania, bo to co teraz czujemy to przede wszystkim olbrzymia pustka i rozpacz”napisała rodzina w oświadczeniu.

Źródło: Facebook

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)