Sondaż o sytuacji na granicy. Tragiczne wieści dla opozycji

Sondaż IBRiS dla portalu Onet. Zapytano w nim o działania rządu w związku z kryzysem mającym miejsce na granicy z Białorusią. To samo pytanie zostało także zadane w kontekście opozycji. Jak wyglądają wyniki przeprowadzonego sondażu pracowni IBRiS?

Polecamy również: Poseł PO wyśmiany w TVP. Padły zaskakujące słowa (wideo)

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest jednym z głównych tematów poruszanych w ostatnim czasie w krajowych mediach oraz także w opinii publicznej. Na ten temat do tej pory głos zabrało wielu polityków. Wśród nich jest szef rządu Mateusz Morawiecki, który już na samym początku wskazywał, że Polska musi chronić swojej granicy i suwerenności swojego terytorium. Wyraził wówczas także współczucie dla sytuacji osób koczujących przy granicy, lecz dodał przy tym, że są oni w tej sytuacji wykorzystywani przez reżim Łukaszenki.

Polecamy także: Tusk zaatakował Kaczyńskiego ws. UE. Bezlitosna kontra Patryka Jakiego (wideo)

Z kolei teraz rząd w związku z kryzysem na granicy z Białorusią podjął kolejne kroki. Jednym z nich jest między innymi złożenie wniosku do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego.

Sondaż IBRiS dla portalu Onet

Sytuacja i wydarzenia na granicy Polski z Białorusią oraz związane z nią komentarze są bacznie obserwowane przez Polki i Polaków. W ostatnich dniach głośno było przede wszystkim na temat wypowiedzi Władysława Frasyniuka, który w bardzo mocnych słowach odniósł się do polskich żołnierzy działających na granicy z Białorusią. Szeroko komentowane było także zachowanie ze strony posłów opozycji. Chodzi tu między innymi o popularne nagranie, na którym znalazł się poseł Franciszek Sterczewski. Sporo mówi się także o stanie wyjątkowym.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Nie ulega wątpliwości, że te wydarzenia mają spory wpływ na opinię Polaków w sprawię sytuacji na granicy z Białorusią i oceny działań konkretnych środowisk. Badanie w tej sprawie przeprowadził IBRiS dla portalu Onet. Jak wyglądają jego wyniki, oraz przede wszystkim jakie padły pytania?

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Jedno z pytań brzmiało — Jak ocenia Pan/i działania rządu ws. kryzysu na granicy z Białorusią?

„Zdecydowanie dobrze” odpowiedziało 18.30 proc. pytanych. „Raczej dobrze” 32.70 proc. Natomiast „zdecydowanie źle” ocenia 14.70 proc., a „raczej źle” 26.50 proc. „Nie wiem/trudno powiedzieć” odpowiedziało 7.80 proc.

Podobne pytanie zadano w kontekście opozycji. „Jak ocenia Pan/i działania opozycji ws. kryzysu na granicy z Białorusią?”.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

„Zdecydowanie dobrze” odpowiedziało tylko 0.30 proc. „Raczej dobrze” 19.80 proc. Z kolei „zdecydowanie źle” 36.20 proc, a „raczej źle” 28.30 proc. „Nie wiem/trudno powiedzieć” odpowiedziało 15.40 proc.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS 1 września na grupie 1100 osób w całej Polsce metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź