Smutne wieści. Nie żyje były marszałek Sejmu

Nie żyje Roman Malinowski – były marszałek Sejmu oraz prezes Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Wiadomość o śmierci polityka podał za pośrednictwem mediów społecznościowych aktualny lider Polskiego Stronnictwa Ludowego – Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zmarł Roman Malinowski, architekt koalicji z Solidarnością, która zbudowała fundamenty pod rząd Tadeusza Mazowieckiegonapisał lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Roman Malinowski wykonywał obowiązki marszałka Sejmu w latach 1985 do 1989, wiceprezesa Rady Ministrów od 1980 do 1985 roku. Z kolei od 3 kwietnia do 8 października 1980 był ministerem przemysłu spożywczego i skupu. Od 1981 do 1989 roku pełnił funkcję prezesa Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Poseł na Sejm PRL VII, VIII i IX kadencji.

Nie żyje Roman Malinowski

Roman Malinowski nie żyje. Wiadomość o śmierci byłego marszałka Sejmu przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Władysław Kosiniak-Kamysz.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Roman Malinowski na świat przyszedł 26 lutego 1935 roku w Białymstoku. W roku 1956 ukończył studia na Wydziale Rolnym Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. W 1972 uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w SGPiS. Z kolei w latach 1948–1956 działał w Związku Młodzieży Polskiej, a od 1956 w Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym. Od 3 kwietnia 1980 roku do 12 listopada 1985 roku wykonywał obowiązki wiceprezesa Rady Ministrów, a od od 3 kwietnia 1980 roku do 8 października 1980 roku ministra przemysłu spożywczego i skupu.

Marszałek Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej od 6 listopada 1985 roku do 3 czerwca 1989 roku. Roman Malinowski wykonywał także obowiązki prezesa Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Informując o jego śmierci Władysław Kosiniak-Kamysz nazwał Malinowskiego architektem koalicji z Solidarnością, która następnie zbudowała fundamenty pod rządy gabinetu Tadeusza Mazowieckiego. Lider ludowców wymienił także najważniejsze stanowiska, które zmarły polityk wykonywał za życia.

Wpis lidera PSL

Zmarł Roman Malinowski, architekt koalicji z Solidarnością, która zbudowała fundamenty pod rząd Tadeusza Mazowieckiego. Od zawsze związany z ruchem ludowym, był marszałkiem Sejmu, posłem, ministrem i wicepremierem. Rodzinie i Bliskim składam najszczersze kondolencje – napisał za pośrednictwem Twittera Władysław Kosiniak-Kamysz z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Źródło: Twitter, Interia, wikipedia

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź