Kontrowersyjna decyzja sądu ws. Nowaka. Mało kto się tego spodziewał

Sławomir Nowak, były minister w rządzie Donalda Tuska wychodzi z aresztu, gdzie przebywał od 22 lipca zeszłego roku.

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wniosek prokuratora o przedłużenie aresztu podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi. Werdykt sądu w tej sprawie wywołał falę dyskusji wśród polityków i dziennikarzy. W tej sytuacji opozycja mówi o upolitycznieniu prokuratury. Z kolei rząd zwraca uwagę na piątkową wypowiedź Donalda Tuska. Sławomir Nowak został oskarżony o korupcję. Byłemu politykowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również: Żałoba w Koalicji Obywatelskiej. Nie żyje posłanka KO

Sławomir Nowak, były minister w rządzie Donalda Tuska wychodzi z aresztu

Fala mieszanych komentarzy, oraz także opinii po dzisiejszej decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, który odrzucił kolejny wniosek prokuratury o przedłużenie tymczasowego aresztu dla Sławomira Nowaka. Były minister w rządzie Donalda Tuska jest oskarżony o czyny o charakterze korupcyjnym, za które grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Chodzi między innymi o przyjmowanie łapówek za przyznawanie kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy.

Nowak areszt ma opuścić jeszcze w poniedziałek. Na byłego ministra transportu nałożono także obowiązek wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości jednego miliona złotych. Na dodatek były polityk ma również nałożony dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Prokuratura zapowiedziała odwołanie od tej decyzji sądu. Zdaniem śledczych taka sytuacja pozwala Nowakowi „na mataczenie w sprawie i ucieczkę z kraju”.

Sąd nie uwzględnił kolejnego wniosku prokuratora pomimo bezspornego przyjęcia wysokiego prawdopodobieństwa popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów i zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze –powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz.

W tej sytuacji na temat zwolnienia Sławomira Nowaka z aresztu wybuchła fala mieszanych komentarzy.

Nowak i Tusk śmieją nam się w twarz. Kasta III RP ma się dobrze. Takie są efekty wstrzymania trzy lata temu reformy wymiaru sprawiedliwości. Takie są efekty »negocjacji« z kastą i Brukselą. Czas wrócić do źródeł i twardym kursem dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości”twierdzi Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Polecamy także: Hołownia zaatakował prezydenta. Dziennikarz prędko zaregował: „Nie manipulujmy” (wideo)

Donald Tusk powiedział, że Sławek Nowak powinien wyjść na wolność, no to wyszedł. To czyje są sądy i sędziowie?” – pyta publicysta Stanisław Janecki, związany m.in. z portalem wPolityce.pl i TVP Info.

To gigantyczna porażka prokuratury. Państwo Polskie wobec obywateli działa z pobudek politycznych a nie faktycznych. Taka jest prawda. Brawo @SlawomirNowaknapisał Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki

Tusk zaatakował Morawieckiego, Orbana i Salviniego. Takiej kontry się nie spodziewał