Hołownia zaatakował prezydenta. Dziennikarz prędko zaregował: „Nie manipulujmy” (wideo)

Szymon Hołownia w ubiegłym tygodniu odniósł się do wpisu Andrzeja Dudy, który poniekąd stanął w jego obronie. Powodem całej sytuacji była informacja lidera Polski 2050 o tym, że zaczepił się przeciw koronawirusowi wcześniej niż to sam wcześniej przewidywał. Deklaracja ze strony byłego prezentera stacji TVN spotkała się ze sporą krytyką ze strony politycznych przeciwników, lecz również zwykłych Polaków. W tej sytuacji głód postanowił zabrać sam prezydent Andrzej Duda, który w pewnym sensie tłumaczył zachowanie Szymona Hołowni.

Polecamy także: Tusk zaatakował Morawieckiego, Orbana i Salviniego. Takiej kontry się nie spodziewał

Szymon Hołownia odpowiada prezydentowi

Lider Polski 2050 – Szymon Hołownia w zeszłym tygodniu oznajmił w mediach społecznościowych, że został zaszczepiony przeciw koronawirusowi. Deklaracja polityka spotkała się ze sporą falą krytyki z wielu stron. Prędko do negatywnych komentarzy odniósł się sam Szymon Hołownia. W dodatku na jego temat postanowił wypowiedzieć się prezydent Andrzej Duda w mediach społecznościowych. Mimo wszystko były dziennikarza TVN słowa głowy państwa przyjął w kategoriach „dokuczenia”. Ten właśnie wątek był jednym z tematów rozmów w programie Wirtualnej Polski, gdzie gościem był lider Polski 2050.

Prowadzący zapytał Hołownię o wpis Andrzeja Dudy, który odniósł się do niego.

Prezydent stanął w pana obronie, czy wręcz przeciwnie, jak to interpretować?pytał dziennikarz.

Nie, oczywiste jest to, że chciał mi dokuczyć. Jego wilcze prawo. Na tym też polega polityka, że jedni drugich kąsają po łydkach, jak potrafią, nawet jeśli są prezydentami Rzeczpospolitejodpowiedział gość programu.

Natomiast co innego było w tym tweecie naprawdę porażające. To, że prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, kraju który jest w samym środku trzeciej fali pandemii, w którym umierają setki ludzi, w którym naprawdę źle się dzieje — nazywa szczepienia słabościądodał lider Polski 2050.

Na te słowa zaregować prowadzący Michał Wróblewski.

Nie, nie. Ale panie prezesie. Nie manipulujmy, powiem wprost. Prezydent nie nazwał wszystkich szczepień, faktu szczepienia się Polaków słabością, tylko odniósł się konkretnie do pana. No bo nie da się ukryć, że pan bardzo ostro krytykował ministra Dworczyka za to, co się wydarzyło kilka dni temu. Za ten chaos, który niewątpliwie miał miejsce.

A sam pan skorzystał z tej okazji, zaszczepił się jako czterdziestokilkulatek i prezydent do pana konkretnie się odnosił, zresztą nie on jedenwskazywał dziennikarz.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki