Tusk zaatakował Morawieckiego, Orbana i Salviniego. Takiej kontry się nie spodziewał

Donald Tusk od czasu do czasu zamieszcza w mediach społecznościowych swoje krótkie wpisy, w których odnosi się do bieżących wydarzeń politycznych i społecznych w Polsce oraz i na świecie. W jednym z ostatnich wpisów były premier polskiego rządu odniósł się do spotkania między Mateuszem Morawieckim, Mateo Salvinim oraz także Victorem Orbanem. Aktualny szef Europejskiej Partii Ludowej w dość negatywnym tonie odniósł się do rozmów trójki polityków, które miały miejsce w stolicy Węgier.

Polecamy również: Michał Rachoń wyśmiał posła KO w TVP. Mocne słowa dziennikarza (wideo)

Donald Tusk krytycznie o spotkaniu w Budapeszcie

Donald Tusk w mediach społecznościowych odniósł się do spotkania w Budapeszcie między Mateuszem Morawieckim, Mateo Salvinim oraz także Victorem Orbanem. Tusk w krótkim wpisie na Twitterze negatywnie skomentował spotkanie polityków. Wpis Tuska spotkał się z mieszanym odbiorem. Były premier napisał między innymi, że „Morawiecki w Budapeszcie organizuje z Orbanem i Salvinim proputinowski blok polityczny. To nie jest prima aprilis”. Na te słowa zaregował między innymi wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Rosja mobilizuje siły wokół Ukrainy. USA ogłaszają stan zagrożenia w Europie. Morawiecki w Budapeszcie organizuje z Orbanem i Salvinim proputinowski blok polityczny. To nie jest prima aprilis.napisał Donald Tusk.

Do komentarza ze strony Donalda Tuska odniósł się także wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Donald Tusk stracił nie tylko mandat, ale i umiejętność poważnej rozmowy o poważnych sprawach. Może dlatego, że za jego rządów prima aprilis trwał cały rok. Ten czas szczęśliwie minął, ale były premier jak widać postanowił 1 kwietnia o sobie przypomniećocenił rozmawiając z portalem TVP Info wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki