Żałoba w Koalicji Obywatelskiej. Nie żyje posłanka KO

Posłanka Koalicji Obywatelskiej – Anna Wasilewska nie żyje. Polityk miała 63 lata. Wiadomość o śmierci polityk zamieścił przewodniczący Platformy Obywatelskiej – Borys Budka. Poseł Wasilewska w sejmie przebywała od 2015 roku. Aktualna kadencja sejmu była dla polityk drugą. Wcześniej wykonywała obowiązki wiceprezydenta Olsztyna. W wyborach w 2010 z ramienia Platformy Obywatelskiej została wybrana do sejmiku warmińsko-mazurskiego IV kadencji. Powołano ją następnie na stanowisko członka zarządu województwa. W wyborach z 2015 roku uzyskała mandat posła RP.

Polecamy także: Tusk zaatakował Morawieckiego, Orbana i Salviniego. Takiej kontry się nie spodziewał

Posłanka Koalicji Obywatelskiej – Anna Wasilewska nie żyje. Polityk miała 63 lata.

Anna Wasilewska z Koalicji Obywatelskiej nie żyje. Polityk była posłem VIII oraz także IX kadencji polskiego sejmu. Zajmowała się sprawami dotyczącymi między innymi sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Przed objęciem funkcji posła RP wykonywała obowiązki samorządowca. W 2007 roku została zastępcą prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego. W wyborach samorządowych z 2010 roku została wybrana do sejmiku warmińsko-mazurskiego IV kadencji. Z kolei w roku 2015 startując z list Platformy Obywatelskiej otrzymała mandat posła.

Dziś poseł Wasilewską żegnają działacze oraz także politycy Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy także: Hołownia zaatakował prezydenta. Dziennikarz prędko zaregował: „Nie manipulujmy” (wideo)

Wielka strata…Odeszła od nas Ania Wasilewska – samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować…Do zobaczenia…napisał w mediach społecznościowych przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

 „Dziś odeszła od nas posłanka @Anka_Wasilewska. Świetna posłanka, bardzo dobry człowiek. Niech spoczywa w pokoju” – napisał również na Twitterze szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Polecamy także: Na co zmarł Krzysztof Krawczyk? Podano przyczynę śmierci

Wiceprzewodnicząca klubu KO Barbara Nowacka napisała na Twitterze: „Ania – dobry, spokojny człowiek. Pełna empatii i wiary w ludzi. A niedawno jeszcze widziałyśmy się w Sejmie…”. „Bardzo smutno. Wyrazy współczucia dla bliskich”dodała także polityk KO.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki