Andruszkiewicz odpowiedział na atak Tuska. Pokazał wymowne nagranie (wideo)

Adam Andruszkiewicz odpowiedział na słowa, które na temat katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem wypowiedział były premier polskiego rządu – Donald Tusk. Tusk w jednym z wywiadów wypowiedział słowa, które wzbudziły kolejne spory w sprawie wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. Według aktualnego szefa Europejskiej Partii Ludowej piloci mieli być poddani presji. Na te bardzo poważne słowa Donalda Tuska zaregować postanowił poseł Adam Andruszkiewicz, który w mediach społecznościowych zamieścił bardzo wymowne nagranie.

Polecamy także: Hołownia zaatakował prezydenta. Dziennikarz prędko zaregował: „Nie manipulujmy” (wideo)

Adam Andruszkiewicz odpowiedział na słowa Donalda Tuska

Donald Tusk w TVN24 wypowiedział się na temat katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 roku nieopodal lotniska w Smoleńsku rozbił się samolt TU-154M, na pokładzie, którego znajdowało się 96 osób. Wśród nich był ówczesny prezydent Polski Lech Kaczyński wraz ze swoją małżonką. Do tragedii doszło rano. Okoliczności katastrofy do dziś budzą mocno mieszane uczucia w polskiej opinii publicznej. Na temat tej sprawy głos zabrał Donald Tusk. Słowa byłego szefa rządu wzbudziły poważną dyskusje w społeczeństwie. Zaregował na nie między innymi Adam Andruszkiewicz.

Osobiście pilnowałem, żeby zostawić wyrokowanie co do przyczyn katastrofy właśnie kompetentnym specjalistom, właśnie komisji. Polityczne spekulacje przekroczyły jednak jakikolwiek umiar i zbudowane są na fundamentalnych kłamstwach. Kłamstwem smoleńskim jest teza, że oddaliśmy Rosji jakieś śledztwo. Przecież polska prokuratura do dzisiaj prowadzi śledztwo, przedłuża je i będzie dalej przedłużała” – przekonywał Tusk.

Polecamy również: Żałoba w Koalicji Obywatelskiej. Nie żyje posłanka KO

Mówi się o politycznej odpowiedzialności. To ja dzisiaj powiem wprost. Bo nie mogę już słuchać tego jątrzenia i bardzo niemoralnego wykorzystywania katastrofy przez oskarżenia polityczne. Jeśli istnieje odpowiedzialność polityczna, to też została naświetlona w czasie badania. (…) Nie jest to przyczyna katastrofy, ale nie ulega wątpliwości, że piloci, którzy popełnili błędy w czasie próby lądowania, byli poddani presji”podkreślił.

Na słowa polityka zaregował między innymi Adam Andruszkiewicz.

Jest taki dzień w roku, w którym D. Tusk powinien wyjątkowo wymownie milczeć. Skoro nie milczy, my też nie możemy” – napisał na Twitterze Adam Andruszkiewicz, publikując wymowny film z byłym premierem.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki

Tusk zaatakował Morawieckiego, Orbana i Salviniego. Takiej kontry się nie spodziewał