Kłopoty Nowaka. Jest decyzja sądu ws. byłego ministra PO

Sławomir Nowak ponownie trafi do aresztu? Były minister w rządzie Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego został zatrzymany w lipcu 2020 roku. O wszystkim wówczas poinformowała Prokuratora Okręgowa w Warszawie. Nowak został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy.

Był to wynik trwającego od 2019 polsko-ukraińskiego śledztwa. W tym samym miesiącu Nowak został aresztowany na trzy miesiące tymczasowego aresztu. Następnie areszt został przedłużony dwukrotnie o trzy miesiące aż do 16 kwietnia roku bieżącego.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Sławomir Nowak ponownie trafi do aresztu?

Od decyzji sądu, który 12 kwietnia nie uwzględnił wniosku o przedłużenie aresztu wobec Sławomira Nowaka, odwołała się prokuratura. Sąd pierwszej instancji uznał, że na obecnym etapie śledztwa wystarczające będzie zastosowanie wolnościowych środków zapobiegawczych. Względem byłego szefa transportu w rządzie Donalda Tuska zastosowano zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu, dozór policji, zakaz kontaktowania się z podejrzanymi i świadkami oraz poręczenie majątkowe w kwocie 1 mln zł. Na przekazanie tych środków były polityk miał czas do 26 kwietnia, lecz jego obrona złożyła wniosek o wstrzymanie wykonania postanowienia w tym zakresie do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Zażalenie na poręczenie majątkowe złożył także Nowak oraz jego obrońca. Z kolei Sędzia Dorota Radlińska zdecydowała, że Nowak ma wrócić do aresztu. Mimo wszystko będzie mógł go opuścić, ale dopiero po dokonaniu wpłaty w wysokości 1 mln złotych poręczenia majątkowego.

Sąd odroczył sporządzenie postanowienia na 7 dni, odroczył także wykonanie postanowienia do 19 czerwca 2021 roku.

Kariera polityczna Nowaka

Polecamy także: Ogórek ostro do posła Lewicy w TVP. “Zapadła cisza” (wideo)

Sławomir Nowak trzy razy kandydował do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej. Pierwszy raz miało to miejsce w roku 2001. Wówczas to polityk uzyskał 2130 głosów i nie otrzymał mandatu posła. W 2004 został posłem w miejsce wybranego do PE Janusza Lewandowskiego. W 2007 roku otrzymał 65 993 głosy i otrzymał za pierwszym razem mandat posła. Z kolei w 2011 roku otrzymał minimalnie gorszy wynik niż cztery lata wcześniej. 18 listopada 2011 roku Bronisław Komorowski powołał go na urząd ministra transportu. Wcześniej był wykonywał obowiązki sekretarza stanu w Kancelarii Premiera (16 listopada 2007) oraz później także w Kancelarii Prezydenta (29 września 2010). 21 października 2009 został wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego PO.

Źródło: Wikipedia, wnp

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada