Ogórek ostro do posła Lewicy w TVP. „Zapadła cisza” (wideo)

Andrzej Szejna z Lewicy był jednym z gości programu „Minęła 20”, którego prowadzącą była Magdalena Ogórek. W pewnym momencie programu popularna dziennikarka Telewizji Polskiej zażądała od polityka Lewicy przeprosin. Na słowa dotyczące tej sprawy na początku parlamentarzysta nie zaregował. Zrobił to po upływie kilku chwili i w momencie, kiedy Magdalena Ogórek przeszła z pytaniem do innego z gości programu. Z zamieszczonego nagrania wynika jednak, że poseł z ramienia Lewicy nie widział powodu, dla którego miałby kogokolwiek przepraszać. O jaką sprawę chodziło dziennikarz Telewizji Polskiej?

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Andrzej Szejna z Lewicy był jednym z gości programu „Minęła 20”, którego prowadzącą była Magdalena Ogórek

Gościem ostatniego odcinka programu „Minęła 20” w maju w TVP Info był poseł z ramienia Lewicy – Andrzej Szejna. Poseł w trakcie programu wspierał się z Michałem Wosiem z Zjednoczonej Prawicy. Szejna żądał od polityka ugrupowania Zbigniewa Ziobry przeprosin w związku z głosowaniem jego formacji politycznej przeciw w sprawie ratyfikacji zasobów własnych UE. – Niech Pan przeprosi Polki i Polaków, że chciał Pan zabrać pieniądze – mówił polityk Lewicy w programie TVP. W tym momencie do wymiany zdań weszła prowadząca program Magdalena Ogórek. Dziennikarka skierowała następujące słowa do posła Lewicy:

Przypominam, że to ja prowadze ten program i bardzo proszę imperatywowo nie wypowiadać się w ten sposób. Jeżeli Pan chcę to my wszyscy katolicy w Polsce czekamy na przeprosiny od Lewicy za pomazane kościoły. Bo ochoczo dołączyliście do Marty Lempart. Przeprosi Andrzej Szejna? Zapadła cisza. – powiedziała Magdalena Ogórek przechodząc do kolejnego ze swoich gości w programie.

Ale jakie pomazane kościoły? – Pytał po chwili Andrzej Szejna.

Nie zapadła żadna cisza, ja nie mazałem żadnych kościołów – powiedział polityk z ramienia Lewicy.

Polecamy również: Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Ratyfikacja FO

Wątek ratyfikacji zwiększenia zasobów własnych UE był od dłuższego czasu bardzo głośno poruszany w mediach. Przeciw jego przyjęciu przez Sejm opowiadał się Zbigniew Ziobro wraz ze swoją formacją polityczną. W związku z tym Prawo i Sprawiedliwość zawarło porozumienie z Lewicą, która w trakcie głosowania w Sejmie zagłosowała za przyjęciem. Ostatecznie za przyjęciem Funduszu Odbudowy głosowało 290 posłów, 33 było przeciw, a 133 wstrzymało się od głosu.

Źródło: TVP, Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada