Starcie Klarenbacha z posłem KO w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarza o Warszawie (wideo)

Adrian Klarenbach i poseł Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej dyskutowali między sobą na temat bieżących wydarzeń politycznych w Polsce w programie „Minęła 8” w TVP Info.

Adrian Klarenbach i poseł Aleksander Miszalski w TVP Info

Polecamy także: Ogórek ostro do posła Lewicy w TVP. “Zapadła cisza” (wideo)

Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej mówił na temat rekompensat, jakie powinny otrzymać samorządy od władzy centralnej z powodu uszczupleń z tytułu zmniejszenia ich wpływów z podatku dochodowego (PIT). Chodzi dokładnie o nową kwotę wolną od podatku, którą rząd  zaproponował w wysokości do 30 tysięcy złotych. Wcześniej wprowadzono już w życie „zerowy PIT” dla osób do 26 roku życia. W związku z tym pytanie zadał politykowi Adrian Klarenbach.

Panie Pośle, to ja Pana przepraszam, to ja Pana tak przewrotnie zapytam. Jaką ja dostałem rekompensate jako mieszkaniec miasta stołecznego Warszawy płacący tutaj podatki, za to że ktoś mi wprowadził zakaz palenia w kominku w między czasie. Czy przepraszam samorząd warszawski dorzuca się do niego rachunku do gazu, za to że ja sobie dogrzewam mieszkanie, albo jaką dostałem rekompensate za to, że nałożono ma mnie zakaz palenia grilla takiego tradycyjnego na węglu. Czy ja dostałem rekompensate za to, że będę np. używał grilla elektrycznego?  – pytał dziennikarz.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Nie wiem jak jest w Warszawie ale wiem jak jest w Krakowieodparł polityk.

To ja Panu od razu powiem. Nie dostałem żadnej rekompensaty. Ale jako osobie, która partycypuje w tym budżecie, płacąc tu podatki i to nie małe dzięki państwu, to proszę mi powiedzieć jaką ja rekompensate powinienem dostać? – pytał Klarenbach.

W odpowiedzi na to pytanie polityk Koalicji Obywatelskiej przytoczył rozwiązania zastosowane w Krakowie, gdzie sfinansowano w 70 do 90 proc. wymianę palenisk węglowych na alternatywne źródła ogrzewania. Polityk dodał także, że w stolicy Małopolski są stosowane dopłaty do różnic w cenie energii.

Po chwili w wypowiedź polityka (Aleksander  Miszalski) ponownie wszedł Adrian Klarenbach, który pytał:

Przepraszam, czyli ja na przykład mając teraz zakaz do 31 grudnia palenia w kominku, dogrzewania się kominkowo, powinienem fakturę wysłać na stołeczny ratusz, no na kogo? – pytał.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Może Pan próbować do Krakowa wysłaćodparł polityk.

Jak w Warszawie do Krakowa? Panie pośle, Pan sobie teraz ze mnie żarty robi w tej chwiliodparł dziennikarz.

Pan porównuje rzeczy nie porównywalneodparł poseł KO.

Bo w Krakowie rzeczywiście te programy działają i cokolwiek by nie mówić prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski działa i ma na przykład te segregatornie śmieci i tam te opłaty za śmieci nie poszły w górę tak jak w Warszawie. A Warszawa nie ma nic, a Pan mówi i to wie Pan ja patrząc na Warszawę powiem szczerze..

No bo ja nie jestem specjalistą od samorządu Warszawskiegoodparł poseł

Ale wie Pan, czym się różni samorząd Warszawski od samorządu Krakowskiego? No to samorząd i to samorządpowiedział Adrian Klarenbach.

Źródło: TVP, Twitter,  Kraków

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada