Mega wpadka Scheuring-Wielgus. Nie wiedziała co ma odpowiedzieć dziennikarce (wideo)

Joanna Scheuring-Wielgus zaliczyła wpadkę na antenie Radia Zet. Dawna posłanka Nowoczesnej, a aktualnie Lewicy była pytana o jej pomoc na rzecz osób niepełnosprawnych i związaną z tym wiedzą na ten temat. Nagranie pochodzi z lutego bieżącego roku.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

W pewnym momencie prowadząca program – Beata Lubecka zadała poseł z Torunia trzy pytania związane z tematyką spraw osób niepełnosprawnych. Nagranie fragmentu programu z Joanną Scheuring-Wielgus prędko podchwycili internauci, którzy zaczęli go udostępniać w mediach społecznościowych, gdzie cieszyło się sporą popularnością.

Joanna Scheuring-Wielgus zaliczyła wpadkę na antenie Radia Zet

Joanna Scheuring-Wielgus jest politykiem,  którego raczej mało komu trzeba przedstawiać. W 2015 roku posłanka dostała się do Sejmu z list partii Nowoczesna Ryszarda Petru. Z kolei w aktualnej kadencji polskiego parlamentu jest już reprezentantką Lewicy. W jednym z programów w Radiu Zet z udziałem poseł z Torunia poruszono wątek osób niepełnosprawnych.

W związku z tym prowadząca Beata Lubecka postanowiła polityk zadać trzy pytania, które niekoniecznie okazały się być proste dla znanej parlamentarzystki.

Pytania do poseł

Pierwsze pytanie dotyczyło pełnej nazwy kryjącej się pod skrótem PFRON. Drugie odnosiło się do prezesa tejże instytucji. Z kolei w trzecim pytaniu Beata Lubecka poprosiła także o wymienienie trzech największych fundacji, które pomagają niepełnosprawnym.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Mówi pani, że interesuje się tematyką osób niepełnosprawnych, to proszę wyjaśnić skrót PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – red.)przeczytała redaktor.

O matko… państwowy fundusz, zapiszę sobie – mówiła sięgając po kartkę. – Państwowy fundusz rodziców osób niepełnosprawnychodparła.

Pytana o prezesa posłanka także nie wiedziała co ma odpowiedzieć.

Proszę wymienić trzy największe fundacje zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnymzaproponowała Lubecka.

Nie mam zielonego pojęcia, z głowy nie powiemodpowiedziała posłanka.

W tej sytuacji Lubeck zapytała, czy Scheuring-Wielgus nadal zajmuje się tematyką osób z niepełnosprawnościami.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Tak, przychodzą do mnie osoby z problemami, z niepełnosprawnościami i wtedy kiedy mogę, to takim osobom pomagamtłumaczyła również.

Źródło: Twitter, wMeritum

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza