Tusk przesłuchiwany przez SB? Jest reakcja Cenckiewicza

Sławomir Cenckiewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do wpisu dziennikarza Cezarego Gmyza, który w swoim poście pytał o to, kiedy Donald Tusk był przesłuchiwany przez SB (Służba Bezpieczeństwa).

Polacamy również: Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiego kina

Gmyz pytał przy tym o okoliczności przeprowadzenia takiego przesłuchania i czy z tej czynności zachował się protokół. Swoje pytanie reporter skierował do Instytutu Pamięci Narodowej oraz Sławomira Cenckiewicza, który postanowił odpowiedzieć.

Cała sytuacja najprawdopodobniej dotyczy sytuacji, która miała miejsce w trakcie ostatniej konferencji prasowej lidera Platformy Obywatelskiej. Wówczas to bardzo mocne pytanie w ramach riposty zadał Donaldowi Tuskowi dziennikarz Telewizji Polskiej – Miłosz Kłeczek. W odpowiedzi Tusk odparł przypominając o swoim przesłuchaniu przed Służbą Bezpieczeństwa. Były premier dodał, że słysząc TVP Info czuje się on tak samo, jak w trakcie tamtych przesłuchań.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

W związku z tym zaregować postanowił Cezary Gmyz, który swoim poście pytał o to, kiedy Donald Tusk był przesłuchiwany przez Służby Bezpieczeństwa. Dziennikarz pytał przy tym także o okoliczności przeprowadzenia takiego przesłuchania i czy z tej czynności zachował się protokół. Na pytanie reportera odpowiedział historyk Sławomir Cenckiewicz.

Sławomir Cenckiewicz odpowiada na pytanie Cezarego Gmyza

Nie milkną komentarze na temat wczorajszej konferencji prasowej lidera Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska. W pewnym jej momencie pytania do szefa Platformy Obywatelskiej skierował dziennikarz Telewizji Polskiej – Miłosz Kłeczek. Pierwsze pytania dotyczyły siły nabywczej pieniądza i rozmów Donalda Tuska w Brukseli. Po udzieleniu odpowiedzi przez Donalda Tuska dziennikarz zadał mu jeszcze jedno pytanie.

Polecamy także: Hermaszewski zatrzymany przez policję. Szokujący powód

Podczas swojej wypowiedzi zasugerował pan, że ja znam pojęcie szczucia. To ja zapytam, czy pan zna pojęcie zdrady? Rekomendował pan europosłom PO, żeby głosowali za rezolucją, która nakłania KE do wstrzymania środków Polsce? Jest pan z tego dumny?pytał Kłeczek.

Jak byłem w pana wieku, to przesłuchiwało mnie SB. Wiedziałem wtedy, że trzeba odmawiać odpowiedzi na pytania. Tak szczerze, jak słyszę TVP Info, to czuję się tak smao jak podczas tamtych przesłuchań. I pan chyba też o tym wiezakończył Tusk, a mirofon przejął kolejny dziennikarz.

Najprawdopodobniej w związku z tymi słowami Tuska post za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił napisać Cezary Gmyz.

Polecamy także: Problemy Lecha Wałęsy. Były prezydent usłyszał zarzuty

Czy ktoś wie kiedy to Służba Bezpieczeństwa przesłuchiwała @donaldtusk ? W jakich okolicznościach i czy zachował się jakiś protokół? @ipngovpl @IPNGdansk @Cenckiewicz W niemieckich gazetach czytałem już, że Tusk w stanie wojennym był więźniem politycznym więc teraz już sprawdzampytał Cezary Gmyz.

Na jego wpis odpowiedział Sławomir Cenckiewicz.

Tak! Opisałem sprawę, uwaga! Na łamach
@Tygodnik_Sieci niech więc @michalkarnowski opublikuje – jest moja zgoda 🙂 dla Polski i prawdy. Zresztą kilka tekstów o Tusku napisałem (z nieukończonej książki o nim)napisał Cenckiewicz.

 

Źródło: Twitter, kurierprasowy.pl

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)