Problemy Lecha Wałęsy. Były prezydent usłyszał zarzuty

Były prezydent Polski – Lech Wałęsa może mieć kłopoty? Media poinformowały dziś, że były lider Solidarności wstawił się w prokuraturze, która prowadzi śledztwo w sprawie o składanie fałszywych zeznań. Sprawa dotyczy zeznań Lecha Wałęsy w sprawie fałszowania podpisów byłego prezydenta pod dokumentami Służby Bezpieczeństwa. Śledczy przedstawili Wałęsie zarzuty składania fałszywych zeznań. Były prezydent nie przyznał się do nich.

Polecamy także: Hermaszewski zatrzymany przez policję. Szokujący powód

Lech Wałęsa to jedna z głównych postaci, która jest kojarzona w Polsce oraz także na świecie z upadkiem komunizmu. Z kolei po upadku w Polsce komunizmu Lech Wałęsa został wybrany w demokratycznych wyborach na urząd prezydenta Polski. Mimo wszystko wokół przeszłości byłego prezydenta w ostatnich latach powstało wiele pytań i wątpliwości. Z kolei sam Lech Wałęsa niejednokrotnie podkreśla, że stwierdzenia sugerujące jego współpracę ze służbami w czasach PRL nie są prawdą.

Były prezydent Polski – Lech Wałęsa może mieć kłopoty?

Media oraz także Instytut Pamięci Narodowej poinformowały dziś, że były lider Solidarności – Lech Wałęsa wstawił się w prokuraturze, która prowadzi śledztwo w sprawie o składanie fałszywych zeznań.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Sprawa dotyczy zeznań Lecha Wałęsy w sprawie fałszowania podpisów byłego prezydenta pod dokumentami Służby Bezpieczeństwa. Śledczy przedstawili Wałęsie zarzuty składania fałszywych zeznań. Instytut Pamięci Narodowej napisał w tej sprawie na swojej stronie:

W odpowiedzi na pytania dziennikarzy Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu potwierdza, że Pan Lech Wałęsa stawił się dziś na wezwanie prokuratoraczytamy na stronie IPN.

Lechowi Wałęsie przedstawiono zarzut dotyczący złożenia nieprawdziwych zeznań mających służyć za dowód w postępowaniu karnym prowadzonym w sprawie podrobienia na jego szkodę dokumentów operacyjnych Służby Bezpieczeństwa z lat 1970-1976 i został on przesłuchany w charakterze podejrzanego. Lech Wałęsa nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnieńpoinformowano.

Polacamy również: Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiego kina

Na ten temat głos za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał także historyk – Sławomir Cenckiewicz.

Kłamstwo znalazło swój przełom! Jak zawsze w takich momentach dziękuję profesorom i doktorom, redakcjom, dziennikarzom, prokuratorom i politykom, którzy kłamali razem z Wałęsą przez 30 lat a od czasu do czasu mnie ośmieszali i prześladowali za prawdęnapisał Cenckiewicz.

 

Źródło: IPN, RMF FM

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)