Poseł Konfederacji odkręcił butelkę w Sejmie. Wymowna reakcja Kidawy-Błońskiej (wideo)

Sejm: Do dość niecodziennej sytuacji doszło w Sejmie. W trakcie obrad na sejmowej mównicy pojawił się poseł z ramienia Konfederacji – Konrad Berkowicz, który pojawił się razem z rekwizytem. Co w trakcie swojego wystąpienia powiedział polityk?

Polecamy także: Tusk przesłuchiwany przez SB? Jest reakcja Cenckiewicza

W porządku obrad 40. posiedzenia Sejmu znalazło się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Przewiduje on podwyżkę akcyzy na alkohol i papierosy.

W związku z tym na mównicy sejmowej pojawił się przedstawiciel Konfederacji. Poseł Konrad Berkowicz w imieniu koła poselskiego Konfederacji zwrócił uwagę, że w Polsce najwyżej opodatkowane są: wódka, papierosy, paliwo, energia oraz praca.

Polecamy również: Problemy Lecha Wałęsy. Były prezydent usłyszał zarzuty

W trakcie swojej przemowy polityk często używał wniesionej butelki, którą użył jako rekwizyt w trakcie swojego wystąpienia. To jednak nie koniec, ponieważ pod koniec swojego wystąpienia Konrad Berkowicz postanowił odkręcić butelkę. Nagranie z tej sytuacji zyskało spore zainteresowanie w internecie.

Sejm: Konrad Berkowicz i jego wystąpienie w Sejmie na temat

W porządku obrad 40. posiedzenia Sejmu znalazło się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Przewiduje on podwyżkę akcyzy na alkohol i papierosy. W związku z tym na sejmowej mównicy pojawił się poseł z ramienia Konfederacji i od lat związany ze środowiskiem Janusza Korwin-Mikkego – Konrad Berkowicz. Wraz z politykiem na sejmowej mównicy znalazła się także butelka, która posłużyła mu jako rekwizyt w trakcie swojego lekko ponad minutowego wystąpienia.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

Poseł Konrad Berkowicz w imieniu koła poselskiego Konfederacji zwrócił uwagę, że w Polsce najwyżej opodatkowane są: wódka, papierosy, paliwo, energia oraz praca.

Na umowie o pracę jak się dobrze policzy, prawie połowa pieniędzy jest od razu zabierana pracownikowipowiedział.

Poseł zwrócił uwagę, że „wódka, papierosy, paliwo i energia są dobrami, za które Polacy zapłacą niezależnie od skali opodatkowania”.

W efekcie 80 proc. ceny wódki to są podatki. Czy to powoduje, że ludzie przestali pić wódkę? Oczywiście nie. To powoduje, że to uderza istotnie w budżety tych najbiedniejszych rodzin. Jesteście złodziejami i jesteście oszustami, którzy kłamią, że robią to dla zdrowia Polakówzwrócił się Konrad Berkowicz.

Polecamy także: Trzaskowski triumfuje ws. Marszu Niepodległości. Bezlitosna riposta Ziemkiewicza

Pod koniec swojego wystąpienia Konrad Berkowicz odkręcił wniesioną na mównicę butelkę, a następnie napił się znajdującej się w niej zawartości. Zachowanie posła z ramienia Konfederacji nie przeszło bez reakcji ze strony wicemarszałek Sejmu – Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która powiedziała zapowiadając jednocześnie kolejnego przemawiającego posła, że:

Ja widzę, że strasznie wiele osób chciałoby w filmach i teatrze występowaćpowiedziała wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Źródło: Polsat News, YouTube

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)

Tag: Sejm