Dramatyczna sytuacja posła Kukiz’15. Polityk powiedział to wprost

W środę w polskim Sejmie było naprawdę gorąco wokół „lex TVN”. Głównymi postaciami tamtych wydarzeń stali się politycy Kukiz’15 i przede wszystkim sam Paweł Kukiz. Wczoraj informowaliśmy o fali negatywnych komentarzy, które wylały się na lidera wspomnianej formacji, który musiał przyjąć negatywne komentarze na swój temat ze strony między innymi Kuby Wojewódzkiego (dziennikarza stacji telewizyjnej TVN) oraz także Janusza Panasewicza (lidera zespołu muzycznego Lady Pank).

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

To jednak nie koniec, a z negatywnym odbiorem postawy posłów Kukiz’15 musiał się zmierzyć Jarosław Sachajko, który o wszystkim powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską. Co dokładnie wyznał poseł z formacji Pawła Kukiza?

Politycy Kukiz’15 i Paweł Kukiz zmagają się z hejtem

W środę w polskim Sejmie oraz także przed jego gmachem było bardzo gorąco. Wszystko to za sprawą procedowania i ostatecznie przyjęcia przez polski Sejm nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem „lex TVN”.

Mimo wszystko nie zabrakło przy tym sporo kontrowersji. Wcześniej posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę.

Za nowelą opowiedziało się 223 posłów klubu PiS, posłowie Kukiz’15: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk oraz pięcioro posłów Porozumienia: Marcin Ociepa, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Anna Dąbrowska-Banaszek i Mieczysław Baszko. Za głosowali też posłowie niezrzeszeni: Zbigniew Ajchler i Łukasz Mejza.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Po głosowaniu spora fala krytycznych komentarzy wylała się na lidera Kukiz’15 – Pawła Kukiza, lecz również na innych polityków związanych z jego formacją polityczną o czym w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział poseł Jarosław Sachajko.

Po odebraniu wielu telefonów z pogróżkami w ciągu dnia moja asystentka powiedziała, że boi się pracować w biurze poselskim. Poleciłem jej wywiesić kartkę, że pracujemy zdalnie. Córka pisała mi w SMS-ach, że jest przestraszona hejtem w interneciemówi WP Jarosław Sachajko z Kukiz’15. – Jeśli to będzie dalej tak wyglądać, dojdzie do tragedii. I będzie to skutek chamskiego zachowania części opozycjidodał poseł.

Jarosław Sachajko zaprzeczył także informacją o ewentualnych stanowiskach w rządzie

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Zaprzeczam po raz kolejny wierutnym bzdurom. Nie zamierzam zostać ministrem rolnictwa. Mamy porozumienie programowe z PiS, które zakłada nasze poparcie w niektórych głosowaniach, np. dotyczących Polskiego Ładu. Nam z kolei zależy na poparciu naszych projektów np. ustawy antykorupcyjnej, o sędziach pokoju, ustawy o referendach, dającej możliwość częstszego zabierania głosu Polakomtwierdzi Sachajko.

Opozycja wczoraj pokazała jak rozumie politykę. Że wszystko w Sejmie robi się za stanowiska. Inaczej niektórzy „prostaccy” politycy nie wyobrażają sobie pracy, to są kuglarze polityczni!przekonywał Sachajko.

Źródło: wp

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)