Awantura o hymn UE w Sejmie. Stanowcza reakcja marszałek Witek do Gawkowskiego (wideo)

Sejm i hymn UE: W trakcie obrad Sejmu na mównicy pojawił się poseł z ramienia Lewicy – Krzysztof Gawkowski. Parlamentarzysta w trakcie swojego wystąpienia chciał puścić hymn Unii Europejskiej na co ostatecznie nie pozwoliła mu marszałek Sejmu – Elżbieta Witek.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Nie zejdę z mównicy, dopóki pani nie pozwoli odsłuchać hymnu Unii Europejskiejmówił podczas czwartkowych obrad Sejmu Krzysztof Gawkowski (Lewica) w kierunku marszałek Elżbiety Witek (Prawo i Sprawiedliwość). – Panie pośle, to jest sala plenarna. Jeśli chce pan śpiewać, to na sali koncertowejodpowiedziała mu marszałek Sejmu.

W ostatnim czasie w polskim Sejmie jest bardzo gorąco. Sporo komentarzy zebrały dwa wystąpienia posłanki Koalicji Obywatelskiej – Klaudii Jachiry. W środę ekscentryczna polityk zaprezentowała z sejmowej mównicy swoją własną wersję „Roty”. Z kolei wczoraj internet obiegło nagranie z jej spięcia z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Powodem było rozrzucenie kartek przez Jachire w trakcie jej wystąpienia. Z kolei dziś popularne stało się wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego z Sejmu oraz także nagranie z Krzysztofem Gawkowskim z Lewicy.

Sejm i hymn UE

Temperatura w polskiej polityce w ostatnich tygodniach jest bardzo wysoka. Jest to efekt wielu wydarzeń, lecz w ostatnich dniach gorące nastroje są podtrzymywane w związku z niedawnym orzeczeniem polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

TK dokonało oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału Konstytucyjnego wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Trybunał stwierdził niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został negatywnie odebrany przede wszystkim przez część polskiej opozycji.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Burzliwie było także w ostatni czwartek w Sejmie. Głębokim echem odbiło się przede wszystkim wystąpienie Klaudii Jachiry z Koalicji Obywatelskiej i reakcji ze strony wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Media szeroko omawiały także słowa o Unii Europejskiej i Donaldzie Tusku, które padły z ust premiera Mateusza Morawieckiego.

Głośno było także o wystąpieniu Krzysztofa Gawkowskiego z Lewicy, których chciał puścić hymn Unii Europejskiej.

Pan premier miał 30 minut, ja mam minutę, więc żeby jej nie marnować, dajmy wyraz temu, że wszyscy jesteśmy Europejczykami, a przede wszystkim pan premier Mateusz Morawiecki. Zapraszam do hymnu UE, „Oda do radości” – powiedział.

Na słowa polityka Lewicy zareagowała marszałek Elżbieta Witek. – Panie pośle, proszę przestać się tak zachowywać. Odbieram panu głos, bo to nie jest wniosek formalnypowiedziała.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Poseł mimo wszystko próbował odtworzyć z mównicy hymn UE.

Nie zejdę z mównicy, dopóki pani nie pozwoli odsłuchać hymnu Unii europejskiejmówił. Posłowie obecni na sali skandowali „Śpiewaj!”.

Panie pośle, to jest sala plenarna. Jeśli chce pan śpiewać, to na sali koncertowejpowiedziała.

Ostatecznie polityk wrócił do na swoje miejsce. Nagranie z całej sytuacji poniżej.

Źródło: Polsat News

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza