Tego się Tusk nie spodziewał. Mocne słowa premiera o szefie PO w Sejmie (wideo)

Wczoraj w Sejmie premier Mateusz Morawiecki z sejmowej mównicy odniósł się do aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska. W swojej wypowiedzi szef rządu odniósł się także do Unii Europejskiej i wyjścia Wielkiej Brytanii z europejskiej wspólnoty. Mimo wszystko to słowa szefa rządu na temat byłego przewodniczącego Rady Europejskiej zyskały największy rozgłos w internecie, gdzie internauci opublikowali fragment wystąpienia Mateusza Morawieckiego.

Polecamy także: Bąkiewicz nie wytrzymał. Stanowcze słowa o Trzaskowskim ws. Marszu Niepodległości

W ostatnim czasie w polskim Sejmie jest bardzo gorąco. Sporo komentarzy zebrały dwa wystąpienia posłanki Koalicji Obywatelskiej – Klaudii Jachiry. W środę ekscentryczna polityk zaprezentowała z sejmowej mównicy swoją własną wersję „Roty”. Z kolei wczoraj internet obiegło nagranie z jej spięcia z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Powodem było rozrzucenie kartek przez Jachire w trakcie jej wystąpienia. Z kolei dziś popularne stało się wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego z Sejmu.

Premier Mateusz Morawiecki o szefie PO w Sejmie

Temperatura w polskiej polityce po niedawnych wakacjach ponownie wysoko podskoczyła. Mimo wszystko należy przyznać, że już w trakcie okresu urlopowego działo się całkiem sporo, jak na ten okres roku. Z pewnością jest to zasługa powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Były szef rządu powrócił na początku lipca bieżącego roku. Na taki ruch z jego strony z zapewne czekało wielu działaczy oraz również wyborców i sympatyków Platformy Obywatelskiej.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Od początku lipca na temat Donalda Tuska jest bardzo głośno. To przede wszystkim zasługa jego wizyt, wypowiedzi oraz także innych aktywności, które skupiają uwagę ze strony mediów i opinii publicznej.

Sam Tusk jest także przyczyną licznych komentarzy. Na jego temat w Sejmie wypowiedział się szef rządu Zjednoczonej Prawicy – Mateusz Morawiecki.

Szef rządu o Tusku

Mówimy „nie” dla jednego państwa europejskiego z jedną centralą w Brukseli, mówimy „nie” dla centralizacji brukselskiej, mówimy „nie” dla USA Europy, bo to następna chora koncepcja lewackich ideologów i mówimy „nie” dla takiej koncepcji – mówił w Sejmie Mateusz Morawiecki.

W dalszej części Mateusz Morawiecki odniósł się już do Donalda Tuska i wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Polecamy także: Tusk przemawiał w Warszawie. Nagle musiał jednak przerwać (wideo)

Na końcu tej uliczki już znalazła się jedna katastrofa, której ojcem chrzestnym jest pan Tusk. To Brexit. Doskonale wiecie jak to wyglądało. Może pan Tusk już teraz dyktuje drugą część swoich wspomnień „od Brexitu do innych exitów – jak skutecznie rozwaliłem UE”. Drugi tom „Szczerze” – dodał ironicznie.

Trzeba przyznać, że pan Tusk idzie przez życie jak huragan. Czego się nie dotknie, doprowadza do ruiny. Najpierw zrujnował polskie finanse publiczne i uciekł do Brukseli. Potem w Brukseli doprowadził do kryzysu migracyjnego i do Brexitu i uciekł z powrotem do Polski. Aż boję się pomyśleć do jakiej ruiny Polskę teraz. Boże broń przed takimi politykamipodsumował szef rządu.

Nagranie z fragmentem wypowiedzi i całość wystąpienia poniżej.

Źródło: wmeritum.pl, YouTube

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza