Zaskakujący sondaż wyborczy. Spory spadek poparcia dla PiS

Nowy sondaż wyborczy pracowni CBOS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, które mimo wszystko zaliczyło spory spadek poparcia, co może być niemałym zmartwieniem dla formacji rządzącej w kraju.

Polecamy także: Trzaskowski triumfuje ws. Marszu Niepodległości. Bezlitosna riposta Ziemkiewicza

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która w tym tygodniu ogłosiła przejście do swoich szeregów posła Pawła Zalewskiego, który jeszcze do niedawna reprezentował partyjne barwy Platformy Obywatelskiej.

Z kolei tuż za podium znalazła się Konfederacja, która w tym badaniu odnotowała wzrost poparcia. Dalej jest Lewica, która jako ostatnia przekracza w sondażu próg wyborczy.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się naprawdę sporo. Wciąż na pierwszym planie jest temat relacji między Polską a Unią Europejską. Szeroko komentowane są także wydarzenia mające miejsce na granicy Polski z Białorusią. Do tego zestawu tematów w ostatnich dniach dołączyła sprawa organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada.

Nowy sondaż wyborczy CBOS — spory spadek poparcia dla PiS

Z sondażu CBOS wynika, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwości. Formacja rządząca w tym badaniu otrzymała 28 proc. Jest to w przypadku opcji tworzącej rząd spadek o aż 7 punktów procentowych, co może budzić drobny niepokój w jej szeregach. W badaniu uwzględniono także koalicję PiS z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Partią Republikańską Adama Bielana.

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Największa opcja opozycyjna w tym badaniu otrzymała 17 proc. Jest to wzrost o 2 pkt. proc.

Polecamy również: Problemy Lecha Wałęsy. Były prezydent usłyszał zarzuty

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w przeprowadzonym badaniu otrzymała 12 proc. Jest to wzrost o 1 pkt. procentowy. Dalej jest Konfederacja z poparciem 8 proc., co oznacza wzrost o 2 pkt. proc. Na granicy progu wyborczego znalazła się Nowa Lewica. CBOS podaje,że poparcie dla tej partii kształtuje się na poziomie 5 proc. proc.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

Z kolei poniżej wyborczego progu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 3 proc. Mimo wszystko dla ugrupowania Władysława Kosiniaka-Kamysza oznacza to wzrost wyniku, ponieważ w poprzednim badaniu jego formacja polityczna otrzymała 2 proc.

Źródło: Wprost, CBOS

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)