Porwanie cywilnego samolotu. Mocne słowa premiera Morawieckiego

W niedzielę na lotnisku w Mińsku lądował awaryjnie samolot linii Ryanair. Maszyna leciała ze stolicy Grecji – Aten do stolicy Litwy – Wilna. Przyczyną lądowania była informacja o bombie na pokładzie. Taką informację podał portal Onliner.by. Informacja ta po sprawdzeniu samolotu nie potwierdziła się.

Z kolei media podały też wiadomość o zatrzymaniu żyjącego na emigracji opozycyjnego aktywisty Ramana Pratasiewicza, który leciał tym samolotem. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez białoruskie organy ścigania.

Polecamy również: Była posłanka Platformy zatrzymana przez CBA. Jest decyzja sądu

Samolot linii  Ryanair porwany

W niedzielę na lotnisku w Mińsku lądował awaryjnie samolot linii Ryanair. Maszyna leciała ze stolicy Grecji – Aten do stolicy Litwy – Wilna. Powodem lądowania miała być bomba na jego pokładzie. Ostatecznie po przeszukaniu maszyny nie potwierdzono tej wiadomości. Media podały też wiadomość o zatrzymaniu żyjącego na emigracji opozycyjnego aktywisty Ramana Pratasiewicza, który leciał tym samolotem. Do sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki.

Porwanie cywilnego samolotu to bezprecedensowy akt państwowego terroryzmu, który nie może pozostać bezkarny” – napisał na Twitterze premier.

Polecamy również: Skandaliczny wpis Thun ws. TSUE i Turowa. Patryk Jaki bezlitośnie odpowiada

Zwróciłem się do Przewodniczącego
@eucopresident o rozszerzenie agendy jutrzejszej Rady Europejskiej o punkt dot. natychmiastowych sankcji wobec reżimu A. Łukaszenki. Porwanie cywilnego samolotu to bezprecedensowy akt państwowego terroryzmu, który nie może pozostać bezkarny.napisał także za pośrednictwem mediów społecznościowych szef rządu.

Mateusz Morawiecki zażądał też od władz Białorusi natychmiastowego zwolnienia Ramana Pratasiewicza, oraz również innych polskich i białoruskich działaczy.

Źródło: Interia, Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Rachoń wypunktował Kropiwnickiego w TVP. Poszło o sponsora projektu Trzaskowskiego (wideo)

Jaki bezlitośnie odpowiada na słowa Trzaskowskiego ws. kopalni Turów i TSUE. Mocne słowa europosła

Szokujące wieści o testamencie Krawczyka. Tego mało kto się spodziewał