Była posłanka Platformy zatrzymana przez CBA. Jest decyzja sądu

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) zatrzymało w środę byłą poseł Platformy Obywatelskiej. Działanie CBA ma mieć związek z podejrzeniem przyjmowania przez Danutę O. łapówek. Zatrzymana kobieta zajmowała się sprawami związanymi z legalizacją pobytu cudzoziemców w Polsce oraz wydawaniem pozwolenia na pracę. To właśnie w związku z jedną ze spraw dotyczącą tej materii – Danuta O. miała przyjąć korzyść majątkową. Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Z kolei w czwartek w tej sprawie zapadła decyzja sądu.

Polecamy także: Zybertowicz bezpośrednio do Olejnik w TVN nt. UE. “Moja droga uczennico..” (wideo)

CBA zatrzymało byłą poseł Platformy Obywatelskiej

Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w środę Danutę O. Kobieta to była posłanka z ramienia Platformy Obywatelskiej. W ostatnim czasie pełniła obowiązki kierownika Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie. Zatrzymanie miało związek ze sprawą dotyczącą podejrzenia wręczania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za spowodowanie pozytywnego rozpatrzenia wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców. Zarzucany proceder miał mieć miejsce w latach 2019-2020.

Kobieta została w środę przewieziona do prokuratury. Z kolei w miejscu jej pracy oraz zamieszania dokonano przeszukania. Z informacji opublikowanej na swojej stronie CBA wynika, że zatrzymanie byłej posłanki Platformy to kolejna akcja biura w tej sprawie.

W marcu tego roku do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby, w tym urzędniczka Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie oraz przedsiębiorczyni zajmującą się profesjonalnie pomocą w sporządzaniu i składaniu wniosków o legalizację pobytu i zezwoleń na pracę cudzoziemców na terytorium RP” – napisano.

Decyzja sądu

W czwartek w szczecińskim sądzie odbyło się posiedzenie aresztowe byłej posłanki PO.

Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury i nie zastosował wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcypotwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prok. Marcin Lorenc.

Danuta O. była posłanką na Sejm VI kadencji. Startowała w 2007 roku z list Platformy Obywatelskiej. W 2011 roku bezskutecznie ubiegała się ponownie o mandat.

Źródło: TVP.info

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli