Skandaliczny wpis Thun ws. TSUE i Turowa. Patryk Jaki bezlitośnie odpowiada

Patryk Jaki za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentował tweety Róży Thun oraz także Marcina Matczaka nt. wyroku TSUE ws. kopalni Turów.
Orzeczenie TSUE zobowiązało Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w Turowie. Zdaniem spółki PGE zamknięcie tej elektrowni “zdestabilizowałoby polski i europejski system energetyczny”. – Kopalnia Węgla Brunatnego Turów posiada ważną, legalnie wydaną koncesję, na podstawie której prowadzi i będzie prowadzić wydobycie – zapewnia prezes spółki PGE Polska Grupa Energetyczna Wojciech Dąbrowski.

Do sprawy odnieśli się także politycy. Wśród nich znalazła się europoseł Róża Thun, która odpowiedziała na wpis Sebastiana Kalety w tej sprawie.
Polecamy także: Zybertowicz bezpośrednio do Olejnik w TVN nt. UE. “Moja droga uczennico..” (wideo)

Patryk Jaki o reakcji Róży Thun i Marcina Matczaka na wyrok TSUE

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zamieścił w mediach społecznościowych wpis, do którego załączył fotografię wiceprezes TSUE. Polityka poinformował przy tym, że to właśnie ona – jednoosobowo – nakazała natychmiastowe zamknięcie kopalni w Turowie. Do jego wpisu na Twitterze odniosła się europoseł Róża Thun. „Brawo Pani Sędzio!” – napisała europosłanka, która niedawno postanowiła wystąpić z szeregów Platformy Obywatelskiej.

 
Na słowa polityk szybko zaczęli reagować internauci oraz także inni politycy. Wśród nich znalazł się europoseł Patryk Jaki, który na Facebooku napisał:

Tradycyjne w Polsce znajdą się lizusy „zewnętrzne” tłumaczące bezprawie oraz okazujące niesłychaną radość, że „dokopali Polsce”. – napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych europoseł Patryk Jaki publikując zrzut z wpisem Róży Thun i Marcina Matczaka. 

Do wpisu odnieśli się także inni politycy z obozu Zjednoczonej Prawicy.

Ta Pani tym tt przekroczyła nieprzekraczalną granicę….Wszyscy Mieszkańcy Śląska powinni się o tym dowiedzieć…, 'brawo’ Panie @szymon_holownia mocne wsparcie antypolskie weźmie Pan na pokład…” – skomentowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień.
Decyzja TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zobowiązał w piątek Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów do czasu rozstrzygnięcia sprawy. W Trybunale jest rozpatrywane postępowanie przeciwko Polsce z inicjatywy Czech. Nasi południowi sąsiedzi uważają, że koncesja na działalność kopalni Turów została wydana z naruszeniem unijnego prawa.

Polskie władze muszą zastosować się do środka tymczasowego Trybunału Sprawiedliwości UE nakazującego Polsce natychmiastowe zaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów do czasu wydania prawomocnego wyroku. Komisja będzie monitorować wykonanie wydanego nakazupowiedziała w RMF FM rzecznika Komisji Europejskiego Viviane Loonela.

Źródło: DoRzeczy, Twitter, Gazeta.pl

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli