Rachoń wypunktował Kropiwnickiego w TVP. Poszło o sponsora projektu Trzaskowskiego (wideo)

Michał Rachoń w programie „Woronicza 17” poruszył temat powiązania projektu „Campus Polska”, którego patronem jest Rafał Trzaskowski z niemiecką fundacją „Konrad Adenauer Stiftung”. W tej sprawie dziennikarz zapytał jednego ze swoich gości, którym był Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej. Co w tej sprawie powiedział dziennikarzowi polityk?
Polecamy również: Była posłanka Platformy zatrzymana przez CBA. Jest decyzja sądu

Michał Rachoń i Robert Kropiwnicki w programie „Woronicza 17”

Jeśli to jest ruch kierowany, tak jak Pan mówi właśnie do młodych ludzi, że to jest bardzo dobry ruch. To proszę mi wyjaśnić z jakiego powodu sponsorem tego ruchu jest Fundacja Konrad Adenauer Stiftung, która należy do niemieckiej partii CDU?  A nie po prostu pieniądze Platformy Obywatelskiej. Platforma Obywatelska ma bardzo dużo pieniędzy, legalnych wynikających z polskiego prawa przeznaczonych na działalność polityczną i mogłaby zasponsorować właśnie Campus Polska tak jak kiedyś na przykład Prawo i Sprawiedliwość sponsorowało konferencję Polska Wielki Projekt. A projekt Rafała Trzaskowskiego sponsoruje fundacja niemieckiej partii politycznej, która w Niemczech rządzi. Czy to nie wydaję się Panu nie stosowane po prostu? pytał posła PO Michał Rachoń.

Nie, uważam, że to, że są pozyskiwane pieniądze z różnych źródeł międzynarodowych również na kształcenie Polaków, na budowanie młodych liderów w Polsce jest bardzo dobre i uważam, że to jak najwięcej takich pieniądzy powinniśmy pozyskiwaćodparł polityk.

Jak najwięcej pieniądzy partii politycznych z innych państw na przykład z Niemiec powinno być pompowanych w Polską politykę po to żeby Polskie partię mogły kształcić młodych ludzi, naprawdę powinny za to płacić niemieckie partię polityczne?dopytywał Rachoń.

Może płacić kto chcę, byle młodzi Polacy byli dobrze wykształceni. – mówił Kropiwnicki.

Grad pytań

To po co w takim razie w polskich przepisach jest zakaz finansowania działalności partyjnej z zagranicy?padło pytanie.

Działalności partyjnej tak, ale ruch Rafała Trzaskowskiego nie jest działalnością… – mówił Kropiwnicki.

Przed chwilą Pan mówił, że jest on równoległy z działalnością Platformy Obywatelskiej. No więc w jakimś sensie jest działalnością partyjną? kontynuował Rachoń.

Nie jest to działalność Platformy Obywatelskiej. Jest to działalność afiliowanego, zaprzyjaźnionego ruchu, któremu patronuje Rafał Trzaskowski, w którym jest dużo samorządowców, lokalnych liderów po to żeby kształcić młode pokolenia w duchu demokracji… – mówił Robert Kropiwnicki.

No dobrze, ale dlaczego dzisiaj za to nie płaci Platforma Obywatelska, tylko niemiecka partia CDU?pytał Michał Rachoń.

Nie, również tam są pieniądze prywatnych sponsorów z Europy, ze Stanów Zjednoczonych, więc to jest naprawdę bardzo szerokie źródło. – odpowiedział poseł PO.

Polecamy również: Skandaliczny wpis Thun ws. TSUE i Turowa. Patryk Jaki bezlitośnie odpowiada

No dobrze, ale dlaczego nie Platforma Obywatelska? Dlaczego nie ma tam logo Platformy Obywatelskiej tylko jest logo Konrad Adenauer Sztiftung – fundacji, w której 99 proc. środków to są środki pochodzące z niemieckiego budżetu?dopytywał Rachoń.

Myślę, że powinien się Pan cieszyć, że mamy zdolność pozyskiwania źródeł zewnętrznychodpowiedział Robert Kropiwnicki.

Źródło: Twitter,  TVP

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli