Jaki bezlitośnie odpowiada na słowa Trzaskowskiego ws. kopalni Turów i TSUE. Mocne słowa europosła

Patryk Jaki w mediach społecznościowych odniósł się do słów Rafała Trzaskowskiego na temat decyzji podjętej przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kopalni Turów. Co napisał europoseł z ramienia Solodarnej Polski?

Orzeczenie TSUE zobowiązało Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w Turowie. Zdaniem spółki PGE zamknięcie tej elektrowni “zdestabilizowałoby polski i europejski system energetyczny”. – Kopalnia Węgla Brunatnego Turów posiada ważną, legalnie wydaną koncesję, na podstawie której prowadzi i będzie prowadzić wydobycie – zapewnia prezes spółki PGE Polska Grupa Energetyczna Wojciech Dąbrowski.

Polecamy także: Zybertowicz bezpośrednio do Olejnik w TVN nt. UE. “Moja droga uczennico..” (wideo)

Do sprawy odniosło się wielu polskich polityków. Wśród nich są Rafał Trzaskowski – wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, oraz także Patryk Jaki z Solidarnej Polski.

Patryk Jaki zaregował na słowa Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski w rozmowie z mediami odniósł się do decyzji podjętej przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chodzi dokładnie o natychmiastowe zaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów do czasu rozstrzygnięcia sprawy. W Trybunale jest rozpatrywane postępowanie przeciwko Polsce z inicjatywy Czech.

Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Podnoszone przez Czechy zarzuty dotyczące stanu faktycznego i prawnego uzasadniają zarządzenie wnioskowanych środków tymczasowych” – czytamy w postanowieniu wydanym przez wiceprezes Trybunału.

Polecamy także: Szokujące wieści o testamencie Krawczyka. Tego mało kto się spodziewał

Na ten temat głos zabrał wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Włodarz Warszawy w rozmowie z mediami powiedział, że:

– Jest orzeczenie sądowe i rządzący muszą się do niego zastosować niezależnie od tego, jak ono jest bolesne, jak trudne – ocenił polityk.

Polecamy również: Skandaliczny wpis Thun ws. TSUE i Turowa. Patryk Jaki bezlitośnie odpowiada

Na tym polega system Unii Europejskiej. Jeżeli doprowadza się do tego, że sprawy są już w Trybunale i Trybunał wydaje orzeczenia, to jeżeli mamy poszanowanie dla unijnego prawa, nie ma innego wyjścia – mówił.

Na słowa polityka Platformy Obywatelskiej w mediach społecznościowych zaregował Patryk Jaki. Europoseł zamieścił wpis wraz ze zdjęciem ze spotkania Trzaskowskiego z mediami, gdzie padły z jego ust wyżej przytoczone słowa.

Polecamy również: Była posłanka Platformy zatrzymana przez CBA. Jest decyzja sądu

Po co polskie kopalnie skoro są niemieckie… – napisał na Facebooku europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.

Źródło: DoRzeczy , Facebook,  Twitter, PAP

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli