Tuskowi puściły hamulce. Zaskakujące słowa szefa Platformy

Donald Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych (Twitter) zamieścił dość oryginalny wpis. Według części mediów były przewodniczący Rady Europejskiej w ten sposób chciał się odnieść do konferencji prasowej przeprowadzonej przez szefa MSWiA – Mariusza Kamińskiego oraz ministra obrony narodowej – Mariusza Kamińskiego.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Na temat spotkania obu ministrów z dziennikarzami było w ostatnim czasie bardzo głośno. Opublikowano wówczas materiały, które miały zostać znalezione w telefonach migrantów. Opublikowane materiały były bardzo mocno komentowane w mediach i opinii publicznej.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest w ostatnich dniach jednym z głównych tematów poruszanych w mediach oraz także w opinii publicznej. W związku z napiętą sytuacją podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego. W związku z tym, że sytuacja wciąż jest kryzysowa – prezydent Andrzej Duda podpisał wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią o 60 dni.

Donald Tusk na portalu Twitter o „Folwarku zwierzęcym po polsku”

Szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk stara się być od początku swojego powrotu bardzo aktywny w przestrzeni publicznej. Głośno było o wizytach byłego przewodniczącego Rady Europejskiej w Szczecinie, Gdańsku a ostatnio także w Płońsku, gdzie odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Tusk co pewien czas zamieszcza również wpisy za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Sporą falę komentarzy wywołał jego najnowszy wpis. Mimo, że na jego końcu szef Platformy Obywatelskiej napisał, że – „Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci jest przypadkowe” – to i tak media zaczęły się w tej sytuacji doszukiwać zdarzenia, do którego w ten sposób chciał nawiązać lider Platformy Obywatelskiej. Jedne źródła z zinterpretowały słowa Tuska jako ironiczny wpis. Z kolei drugie wskazały, że Tuskowi puściły hamulce.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Folwark zwierzęcy po polsku, czyli jak dwa wieprze na rozkaz kaczora miały przy pomocy jednej krowy odwrócić uwagę od stada tłustych kotów. Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci jest przypadkowenapisał Donald Tusk.

Według mediów szef Platformy Obywatelskiej w ten sposób chciał nawiązać do ostatniej konferencji prasowej ministra MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. To w jej trakcie opublikowano zdjęcia, które miały podchodzić od migrantów.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza